A 3. helyen kiemelt Lindsay Davenport villámgyőzelmet aratott Czink Melinda felett az amerikai nyílt teniszbajnokság 3. fordulójában. Mandula Petra és Patricia Wartusch hasonlóan simán nyert a Cso, Stosur dél-koreai, ausztrál kettős ellen, s bejutott a legjobb 16 közé.

A hazai közönség előtt játszó Davenport lélegzethez sem engedte jutni a magyar játékost: rekordsebességgel, negyedóra alatt nyerte az első szettet. A másodikban Czink már jobban összpontosított, így sikerült két játékot nyernie az US Open 1998-as győztese ellen, aki 42 perc alatt jutott a legjobb 16 közé.

A 9. helyen kiemelt Mandula, Wartusch duó ellenfele a negyeddöntőbe jutásért a Schett, Schnyder (osztrák, svájci)-Huber, Maleeva (dél-afrikai, bolgár, 8.) párharc győztese lesz.

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
MANDULA PETRA, Patricia Wartusch (magyar, osztrák, 9.) - Cso, Stosur (dél-koreai, ausztrál) 6:4, 6:0