A csuklósérülés miatti hosszú kényszerpihenője után második tornáján szereplő Kim Clijsters nyerte a Lindsay Davenport elleni női döntőt az Indian Wells-i tenisztornán, ezzel pályafutása 22. végső sikerét aratta egyesben.

A korábbi világelső belga játékos a viadal előtt mindössze 133. volt a rangsorban, hétfőn a Reuters brit hírügynökség szerint a 38. helyre kerül. "Nagyszerű érzés, hogy kifizetődött az a hatalmas edzésmunka, amit a visszatérésig elvégeztem. Nagyon türelmesnek kellett lennem, nem siettethettem a pályára lépést, pedig már régóta játszani akartam. A mostani siker azt mutatja, hogy jó döntéseket hoztam" - mondta Clijsters.

A férfiaknál a két elődöntőre került sor, s azok alapján álomfinálé következik, ugyanis Roger Federer és Lleyton Hewitt győzött a legjobb négy között.