Az Atlantában bronzot nyerő, majd Sydneyben és Athénben párosban és csapatban egyaránt második helyen záró Tacsibana a Világ Olimpikonjainak Szövetsége (WOA) révén került kapcsolatba a magyar szinkronosokkal. "Természetesen ebben a fázisban már nem szabad beleszólni a koreográfiába, változtatni azon; azt igyekeztem elérni, hogy a lányok mozdulatai minél jobban közelítsenek a világszínvonalhoz" - mondta a japán klasszis. "Azaz igyekezzenek még jobban a víz színe fölé jönni, legyenek a lehető legdinamikusabbak az elemek, gyorsan, és persze szinkronban adják őket elő."
Tacsibana szerint a sportág túl fiatal ahhoz Magyarországon, hogy már most jó eséllyel pályázzunk előkelő helyezésre, a cél ugyanakkor egyértelmű: minél jobban megközelíteni a világ legjobbjainak számító oroszokat. A jelenleg az Egyesült Államokban edzősködő japán hölgy - akinek 2001-ben összejött az, ami az olimpiákon egyszer sem, azaz az oroszokat megelőzve aranyérmes lett a világbajnokságon - úgy véli, a lányok tehetségesek, azaz akár a fináléba is bekerülhetnek, ám hogy ez végül sikerül el, az elsősorban rajtuk múlik, no és természetesen némiképp a bírókon is...
Az Európa-bajnokság első öt napján Budapesten kizárólag a szinkronúszó-események zajlanak majd (no és bónuszprogramok, azaz a magyar férfi vízilabdázók két barátságos mérkőzése, valamint a műugróbemutatók): a szép hölgyek csodás élményt ígérő versengésének elődöntőire 400 és 1000, a hétvégi döntőkre pedig 800 és 2000 forintért kaphatóak a jegyek az IBUSZ-irodákban és a lottózókban.