A Kalmük Autonóm Köztársaság fővárosában lejátszották a hatjátszmás párosmérkőzések első fordulójának második partijait, egyik szemünk sír, a másik meg nevet. Lékó Péter előnyt szerzett a török Mihail Gurevics elleni párharcában, Polgár Judit vereségével hátrányba került az orosz Jevgenyij Barejevvel szemben. Nagymestereink a sötét bábukat vezették, és divatos változatokban vívtak elméleti párbajt.
A tavalyi dortmundi szuperverseny utolsó fordulójában Péter érzékeny vereséget szenvedett az orosz világbajnok Vlagyimir Kramnyiktól, nemcsak a partit, de a torna első helyét is elveszítve. Lékó edzőjével, Arshak Petroszjannal alaposan elemezte a varit és játszhatónak ítélte meg. Gurevics azonban meglepetésről gondoskodott, szokatlan módon hosszúra sáncolt, rövidesen azonban kiderült, hogy világosnak nincs igazán hathatós terve. Hosszas manőverezések után Péter a legjobb pillanatban indította rohamra vezérszárnyi gyalogjait, szabadgyalogra tett szert, ami minőséget nyert. A török színekben játszó Gurevics a reménytelen pozícióban gyorsan kapitulált.
Polgár Judit nagy csatában vesztett. A vezérindiai védelemben újítással rukkolt ki, és úgy tűnt, hogy könnyen kiegyenlítést ér el. Barejev azonban keresztezte elképzelését, és olyan állást hozott létre, ahol sötéttel játszó nagymesternőnknek nem volt igazi ellenjátéka. A rutinos orosz sakkozó a legkisebb esélyt sem engedélyezte, a világos tisztek aktivitása felülmúlta a sötét haderőét, a király időben a harctérre indult, s ez eldöntötte a pont sorsát.
Nem hozta lázba a sakkrajongókat Levon Aronjan és Magnus Carlsen játszmája. Az örmény olimpiai bajnokot meglepte a norvég tini bátor Volga-csele. Nem bántotta egymást az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov és az izraeli Borisz Gelfand sem. Az angol Michael Adams a spanyol megnyitású partiban gyalogot vesztett, de a különböző színű futók miatt a spanyol Alekszej Shirov nem tudta érvényesíteni előnyét. Csodával határos módon megmenekült a vereségtől az orosz-orosz párharcban Alekszandr Griscsuk, és megőrizte vezetését Vlagymir Malahovval szemben. Másodszor is remi lett Szergej Rublevszkij és Ruszlan Ponomarjov összecsapása, az orosz nagymester bonyolult állásban hidegvérrel hárította a FIDE ukrán exvilágbajnokának kezdeményezését. Lassított felvételként hatott Etienne Bacrot és Gata Kamsky küzdelme, az időzavaros kapkodásban a francia nagymester túllépte a gondolkodási időt, eséllyel pályázhatott volna a remire a holland megnyitású ütközetben.
A második játszmák eredményei:
1. Levon Aronjan (örmény, 2759) - Magnus Carlsen (norvég, 2693) döntetlen (Volga-csel, 21)
8. Alekszej Shirov (spanyol, 2699) - Michael Adams (angol, 2734) döntetlen (Spanyol megnyitás, 54)
2. Mihail Gurevics (török, 2639) - Lékó Péter (magyar, 2738) 0 - 1 (Nimzoindiai védelem, 53)
7. Jevgenyij Barejev (orosz, 2643) - Polgár Judit (magyar, 2727) 1 - 0 (Vezérindiai védelem, 64)
3. Szergej Rublevszkij (orosz, 2680) - Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2717) döntetlen (Szicíliai védelem, 41)
6. Vlagyimir Malahov (orosz, 2679) - Alekszandr Griscsuk (orosz, 2717) döntetlen (Angol megnyitás, 64)
4. Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2677) - Borisz Gelfand (izraeli, 2733) döntetlen (Vezérindiai védelem, 23)
5. Etienne Bacrot (francia, 2709) - Gata Kamsky (amerikai, 2705) 0 - 1 (Holland védelem, 39)
A párosmérkőzések állása:
Magnus Carlsen (norvég) - Levon Aronjan (örmény) 0,5- 1,5 (0 - 1, döntetlen)
Michael Adams (angol) - Alekszej Shirov (spanyol) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen)
Lékó Péter (magyar) - Mihail Gurevics (török) 1,5 - 0,5 (döntetlen, 1 - 0)
Polgár Judit (magyar) - Jevgenyij Barejev (orosz) 0,5 - 1,5 (döntetlen, 0 - 1)
Ruszlan Ponomarjov (ukrán) - Szergej Rublevszkij (orosz) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen)
Alekszandr Griscsuk (orosz) - Vlagyimir Malahov (orosz) 1,5 - 0,5 (1 - 0, döntetlen)
Borisz Gelfand (izraeli) - Rusztam Kaszmdzsanov (üzbég) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen)
Gata Kamsky (amerikai) - Etienne Bacrot (francia) 1,5 - 0,5 (döntetlen, 1 - 0)