Csütörtöki baleseteik ellenére a kazah Alekszandr Vinokurov és a német Andreas Klöden, az Astana Würth csapat végső győzelemre esélyes mindkét versenyzője folytathatja a Tour de France országúti kerékpáros körversenyt.

"Mindketten ott lesznek a pénteki rajtnál" - mondta Corinne Druey, a klub szóvivője.

Az ötödik szakaszt követően Klödent és Vinokurovot is kórházba szállították. A céltól 75 km-re bukó, összetettben második helyen álló német klasszisnak - aki a mezőnnyel ért célba - a vizsgálatok alapján a farokcsontja repedt meg, míg a befutó előtt 25 km-rel balesetet szenvedett Vinokurovnak a jobb térdén keletkezett komolyabb sebet kellet ellátni.

A kazah kiválóság a bukás után már nem tudott felzárkózni, és 1:20 perces hátránnyal ért célba.

Pénteken a Semur-en-Auxois és Bourg-en-Bresse közötti 199,5 km-es szakasz vár a mezőnyre.