A törökországi Antakyában zajló kieséses rendszerű világbajnokság negyeddöntőjének második játszmáiban az indiai Humpy Koneru és a kínai Hou Ji-Fan remizett, mindketten 1,5-0,5-ös győzelemmel jutottak tovább. A két nagy rivális az elődöntőben egymás ellen játszik. A kínai Zhao Xue a harmadik továbbjutó, míg az indiai Harika Dronavalli és a kínai Ruan Lufei párharca rájátszásban dől el.

Az ázsiai sakkozás döntő fölényét mutatja a női világbajnokság. Az indiai Humpy Koneru az első parti megnyerése után sötéttel biztos kézzel tartotta a döntetlent a kínai Ju Wenjun ellen.

A kínai Hou Ji-Fan világossal remizett az ukrán Katyerina Lahnoval, és Koneruhoz hasonlóan ismét elődöntőbe jutott. Két éve is a sorsolás szeszélye folytán egymás ellen játszottak, izgalmas rájátszásban a kínai nagymesternő győzött.

A francia Almira Szkripcsenko tisztet nézett el, a kínai Zhao Xue az ajándékba kapott ponttal megnyerte a meccset. Rájátszásban dől el, hogy három kínai és egy indiai, vagy két-két indiai és kínai sakkozónő folytatja-e a csatározást a női sakkozás 13. világbajnoki címéért. Az indiai Humpy Koneru és a kínai Ruan Lufei rapid partikkal folytatja párharcát.

A negyeddöntő eredményei:
Harika Dronavalli (indiai, 2525) - Ruan Lufei (kínai, 2480) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen) TB
Humpy Koneru (indiai, 2600) - Ju Wenjun (kínai, 2524) 1,5 - 0,5 (1 - 0, döntetlen)
Katyerina Lahno (ukrán, 2522) - Hou Ji-Fan (kínai, 2591) 0,5 - 1,5 (0 - 1, döntetlen)
Zhao Xue (kínai, 2474) - Almira Szkripcsenko (francia, 2460) 1,5 - 0,5 (döntetlen, 1- 0)