„Amikor még az osztrák válogatottat edzettem, akkor minden évben három hetet sífutó edzőtáborban töltöttünk, aminek meg is lett az eredménye,
mert 2011-ben Szegeden az osztrák női kajakpáros világbajnok lett 500 méteren"
– kezdte Almási Nándor, aki nagyon hasznosnak tartja a magaslati edzőtáborokat.
Ugyan 1500 méter felett szokás a magaslati jelzőt használni, és Ramsauban csak valamivel 1200 méter fölött lesz a szállásuk, de 1600 méteren is van sífutópálya, így oda is felmehetnek edzeni.
Minden nap két tréning szerepel majd a programban, délelőtt egy kétórás sífutás,
délután pedig egy kb. másfél órás konditermi edzés vagy úszás vár a fiatalokra.
Elég nagy megterhelést kap majd a szervezet az oxigénhiányosabb környezetben,
de nem csak ezért tartom hasznosnak a sífutást, a két sportág ugyanis mozgásban nagyon hasonlít egymásra. A sífutásban az úgynevezett botozás olyan, mint az evezés, ahogy elfordul a törzs, és vállal, háttal leterheli a botot. A norvég kajakosok például egész télen sífutnak" – mondta Almási Nándor.
A szakember elárulta azt is, hogy az első két-három nap Kopasz Bálint számára a technikai gyakorlásról fog szólni, Lucz Dóra azonban nem először fog sífutni.
„Korábban voltam már két ilyen edzőtáborban a magyar szövetség jóvoltából,
az nagyon jól szolgálta a felkészülést, mert fejlesztettük az állóképességet, ráadásul ilyenkor magaslaton is vagyunk. Ha jól tudom, Bálint még nem próbálkozott a sífutással,
szóval remélem, hogy tudom majd tartani a lépést így, hogy van egy kis előnyöm vele szemben" – fogalmazott Európa-bajnok kajakosnőnk, aki egyébként gyerekkora óta síel. A múlt héten ugyancsak Ausztriában töltött néhány napot, így nem lesz neki újdonság a környezet sem.
„Amíg nem kajakoztam, addig gyerekkoromban többet síeltem, de mióta versenyszerűen kajakozom, azóta csak évente néhány nap jut rá" – mondta Lucz Dóra, aki márciusban Dél-Afrikába utazik melegégövi edzőtáborba.