Remek munkát végez a Magyar Antidopping Csoport

Tiszeker Ágnes FOTÓ ÁLTALÁNOS olimpiai felkészülés sajtótájékoztató
Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője
Vágólapra másolva!
Megnyugvással fogadta a Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője, hogy a Richard McLaren kanadai jogászprofesszor által vezetett nyomozócsoport nem talált kivetnivalót a doppingellenőrzéseket végző szervezet tevékenységében.

Tiszeker Ágnes az M1 aktuális csatornának nyilatkozva elmondta, hogy az ARD német közszolgálati televízió vádjai nagyon súlyosan érintették őket, még ha biztosak is voltak benne, hogy semmit nem fognak ellenük találni, mert nem követtek el semmi olyat, ami eltért volna a WADA-szabályzattól.

Az ARD január 5-én bemutatott filmjében azt állította, hogy a súlyemelésben szisztematikus doppingolás folyik a nemzetközi szövetség (IWF) tudtával, az IWF a Magyar Antidopping Csoportot bízta meg minden nagy nemzetközi versenyen és szinte az összes világbajnokságon az ellenőrzéssel.

- folytatta Tiszeker Ágnes, aki hozzátette, hogy sok támogatást kaptak sportszövetségektől, sportolóktól, versenyszervezőktől, de akkor is elhangzott olyan vád, ami egy doppingellenes szervezet életében a legsúlyosabb.

Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

"A korrupció az elképzelhetetlen, onnantól kezdve nem lehet egy munkát folytatni, ha ez ténylegesen felmerül. Ezért is nagyon örültem a McLaren-vizsgálatnak, még ha ez elsősorban a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség ellen is irányult" - mondta.

Emlékeztetett rá, hogy Richard McLaren felhatalmazása úgy szólt, mindent vizsgáljon meg, ami az ARD-nél vádként elhangzott.

"Mi is említésre kerültünk, ezért hozzánk is eljutottak, gyakorlatilag ízekre szedték a tevékenységünket. Mindenhonnan, sportszervezetektől, nemzetközi szervezetektől, versenyrendezőktől referenciákat kértek, nemcsak a súlyemeléssel kapcsolatos tevékenységünket, hanem minden egyéb munkánkat átvilágították és megnézték" - mesélte a MACS vezetője, hozzátéve, hogy a vizsgálatot végzők több ezer oldalt néztek át és rengeteg órányi meghallgatást tartottak. "Az lebegett a szemünk előtt, hogy talán egyszer kiderül az igazság, és nagyon jólesett, hogy ez így történt.

Tiszeker Ágnes hangsúlyozta, hogy ez nemcsak nekik megnyugvás, hanem a partnereknek is.

"Fontos volt a becsületünk és a tisztességünk a helyreállítása" - hangoztatta.

Az IWF-et illetően azonban azt állapította meg a nyomozócsoport, hogy a szövetség legmagasabb szintjein is jelen volt a korrupció, míg Aján Tamás korábbi elnök a "félelem kultúrájával" működtette a szervezetet.

Tiszeker Ágnes a hétfői interjúban arról is beszélt, hogy itthon újra elindultak a koronavírus-járvány miatti leállást követően az ellenőrzések, és a MACS lassan visszaáll a régi teljes kapacitásra.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!