Búcsúzott Babosék párosa a varsói tenisztornán

TEB BNP Paribas Istanbul Cup TURKEY France women Hungary Istanbul TENNIS sports WOMAN SPORT female PLAYER photography Cagla Buyukakcay TEB BNP Paribas Istanbul Cup TEB BNP Paribas Doubles Tennis Player doubles match Istanbul - Turkey Spor Toto Tennis Park
Babos Tímea, oldalán a norvég Ulrikke Eikerivel a nyolcaddöntőben búcsúzott a 250 ezer euró (100 millió forint) összdíjazású salakpályás varsói tenisztorna páros versenyében.

Babosék a Maja Chwalinska, Jesika Maleckova lengyel, cseh kettőssel találkoztak, és első meccsükön rövidítés végén kerültek játszmaelőnybe. Ellenfelük a folytatásban kiegyenlítette szetthátrányát, majd a döntő rövidítésben is jobbnak bizonyult. Utóbbiban

Babosék 5-1-es hátrányt követően még egyenlítettek ugyan (6-6), de onnantól már csak ellenfelüknek volt pontja.

Az egyéni küzdelmekben magabiztos győzelemmel mutatkozott be a hazaiak világelsője, Iga Swiatek, aki az első fordulóban két sima szettben, 1 óra 15 perc alatt bizonyult jobbnak honfitársánál, a világranglistán 82. Magdalena Frechnél.

Eredmények:
páros, nyolcaddöntő:
Maja Chwalinska, Jesika Maleckova (lengyel, cseh) - Babos Tímea, Ulrikke Eikeri (magyar, norvég) 6:7 (9-11), 6:3, 10-6 - döntő rövidítés