Ezüstérem
0
Bronzérem
0

Drámai befutó a vb-n: méterekkel a cél előtt esett össze az élen álló versenyző - videó

fbl Horizontal athletics
Ethiopia's Letesenbet Gidey (L) falls close to the finish line as Kenya's Beatrice Chebet runs to win the women's senior race during the 2023 World Cross Country Championships at Mount Panorama in Bathurst on February 18, 2023. (Photo by Saeed KHAN / AFP) / - IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE-
Nem szakadt meg a kenyai egyeduralom a mezeifutó-világbajnokság női versenyében, ám ehhez a 10 ezer méter világbajnoka, Letesenbet Gidey drámája is kellett.

Az ausztráliai vb hajrájában az élen futó etióp atléta óriási előnnyel rendelkezett, ám a célvonal előtt összeesett, és csak segítséggel tudott felállni.

Gidey végül így is megszerezte a 4. helyet, a győztes pedig Beatrice Chebet lett, aki sorozatban a 8. kenyai vb-aranyérmet szerezte ebben a versenyszámban.