A vívóknál érmes reményekkel várhatta a női kardozók küzdelmeit Márton Anna, Pusztai Liza és Szűcs Luca, de pástra lépett a férfi tőrözők között Dósa Dániel is, végül Márton és Szűcs jutott a legtovább, a legjobb nyolc közé. A női pólosok a hollandok, míg a férfi kézisek az Egyiptomtól elszenvedett vereség után javítottak.
Hirdetés
A Direct One Direct Now alkalmazása révén egyetlen sportpillanatról sem fogsz idén nyáron lemaradni. A tartalmak az alkalmazásban megállíthatóak, újraindíthatóak, 7 napig visszanézhetőek.
Kövesd az Olimpia legizgalmasabb pillanatait a 𝗗𝗶𝗿𝗲𝗰𝘁𝗡𝗼𝘄 segítségével, bárhol és bármikor! Használd az alábbi kódot: INFLU24TIFDU, és fizess elő 990 forint kedvezménnyel! Részletek itt
A legfontosabb néznivalók ezek lesznek:
VÍVÁS (Nagy Palota/Grand Palais)
9.30: női kard (Márton Anna, Pusztai Liza, Szűcs Luca), férfi tőr (Dósa Dániel) egyéni 64-es tábla a negyeddöntőig
19.00: NŐI KARD elődöntő, BRONZMÉRKŐZÉS, DÖNTŐ; FÉRFI TŐR elődöntő, BRONZMÉRKŐZÉS, DÖNTŐ
ÚSZÁS (Paris La Défense Aréna)
11.00: előfutamok - női 400 m vegyes (Jack Vivien), férfi 800 m gyors (Sárkány Zalán)
20.30: elődöntők, döntők - NŐI 400 M VEGYES (Jack Vivien?)
VÍZILABDA (Vizes Központ)
női csoportmérkőzés:
A csoport:
20.05: MAGYARORSZÁG-Kanada
KÉZILABDA (Dél-párizsi 6-os Aréna)
férfi csoportmérkőzés:
B csoport:
21.00: Argentína-MAGYARORSZÁG
A magyar csapat teljes héfői programját ide kattintva böngészheti.
Egyértelműen Andrásfi Tibor volt, aki drámai körülmények között maradt le a bronzéremről.
Aki látta, hogy mi történt, az megérti a magyar vívó felháborodását.
A súlyos depresszióból kikecmergő brit úszósztár másodszor már nem tudta megvédeni olimpiai bajnoki címét férfi 100 méteres mellúszásban, mert jött egy szőkített hajú olasz.
Hétfő reggeli nagy cikkünkben megmutatjuk, hogy mi mindent ígértek a franciák az olimpia előtt, ami aztán mégsem készült el, pedig irdatlan összegeket költöttek a rendezésre.
Czifra Bettina Lili nagyszerű vasárnapi teljesítményével bejutott a női tornászok összetett versenyének döntőjébe, ami nem akármilyen teljesítmény a fiatal magyar sportolótól!
Márton Anna sima győzelemmel került a legjobb 32 közé a női kardozók hétfői olimpiai versenyében. A 29 éves klasszis a venezuelai Katherine Paredes Torres ellen lépett pástra, az asszó során 1-3-ról 8-3-ra fordított, végül 15-10-re nyert. A világbajnok Márton Anna a 32 között a spanyol Lucia Martin Portuguesszel vív majd 11.40-kor.
Ahogy a foci-Eb-n Lamine Yamal ejtette ámulatba 16 évesen a szurkolókat, úgy a párizsi olimpiának is megvan a maga tini hőse, mégpedig a dél-koreai Ban Hjodzsin személyében, aki megnyerte a sportlövők női légpuska számát. Már az alapversenyben is új olimpiai rekordot lőtt (634,5 kör), a döntőben pedig szétlövésben győzte le Huang Jü-tinget.
A Los Angeles Lakers kétszeres olimpiai bajnok sztárja valamilyen spéci anyagaból lehet, ha még mindig ilyeneket tud, mint ez a zsákolás a Szerbia elleni 110-87-re megnyert meccsen.
A női cselgáncsozók 52 kilós versenyének címvédőjét szörnyen maguk alá gyűrték az érzelmei.
Ez igen! Mindhárom magyar induló továbbjutott a női kardvívás egyéni versenyében a legjobb 16 közé. Pusztai Liza és Szűcs Luca olasz, míg Márton Anna spanyol ellenfelet győzött le. A nyolcaddöntőben Pusztai és Márton egymás kell, hogy vívjon.
Jack Vivien 4:44.47 perces idővel hatodikként csapott célba az előfutamában, így összesítésben a 14. helyen végzett, ami azt jelenti, hogy nem jutott döntőbe 400 méter vegyesen.
Sárkány Zalánnak sem sikerült a döntőbe jutás 800 méter gyorson. Ő harmadik lett a maga futamában 7:48.90 perces úgy egyéni csúccsal, de végül összesítésben Jacklhoz hasonlóan 14. lett, azaz ő sem jutott be a szám döntőjébe.
Az első olimpiáján szereplő ökölvívó, Kovács Richárd nagyszerű boksszal, a második és a harmadik menetet egyértelműen megnyerve egyhangú pontozással győzte le a tokiói olimpián bronzérem ausztrál, Harry Garside-ot a 63,5 kilósok nyolcaddöntőjében.
A 24 év után az első magyar tőrözőként olimpiára kijutó Dósa Dániel első meccsén 15-14-re kikapott a 17 éves egyiptomi Husszein Abdelrahman Tolbától. Dósa az asszó után elmondta, hogy küzdelem előtt saját magát tartotta esélyesebbnek, de tisztában volt vele, hogy nehéz lesz az első asszója.
"Szó szerint egyetlen karnyújtásnyira voltam a győzelemtől. Ha 14-13-as vezetésnél az egyik akciómnál csak egyszerűen kinyújtom a karomat, akkor biztos, hogy meg tudom szúrni. Sajnos egyáltalán nem vagyok elégedett azzal, hogy itt voltam Párizsban, mert nem a kvalifikációért küzdöttem, én itt szerettem volna jó eredményt elérni, mert tudom, hogy nekem helyem lenne a nyolcaddöntős mezőnyben" - mondta az asszója után az M4 Sportnak nyilatkozva Dósa Dániel.
A női kardvívás egyéni versenyének nyolcaddöntőjében Márton Anna Pusztai Lizával találkozott. A két világbajnok csatáját a 29 éves klasszis nyerte 15-7-re.
Márton Anna után újabb magyar sportoló jutott negyeddöntőbe a női kardozók versenyében. Szűcs Luca 15-10-re nyert a bolgár Ilijeva ellen, így bejutott a legjobb nyolc közé.
Szűcs Luca, a hazai pályán versenyző Sara Balzer ellen lép majd pástra, Márton Anna pedig az elődöntőért a négyszeres egyéni világbajnok ukrán Olga Harlannal csap össze.
A legutóbbi három világbajnokságon aranyérmes Dánia - a hajrában kiengedve - 30-27-re verte a magyarokat legyőző egyiptomi csapatot a párizsi olimpia férfi kézilabdatornájának második fordulójában.
Eredmények:
férfi kézilabda, csoportkör, 2. forduló:
A csoport:
Németország-Japán 37-26 (21-10)
Szlovénia-Horvátország 31-29 (13-13)
B csoport:
Dánia-Egyiptom 30-27 (19-9)
7-1-re vezet az ukrán ellenfele, Szűcs jobban áll, ott 4-4 az eredmény.
7-5-re vezet a francia ellen, eközben Márton Anna 92-es hátrányban van.
15-7-re kapott ki az ukrántól, Szűcs meccse 10-10-re áll.
Balzer 15-12-re nyert a magyar kardvívó ellen, így Márton Anna és Szűcs Luca is a legjobb nyolc között fejezte be.
Mindenki erre várt, a két világklasszis könnyen lehet, hogy utoljára találkozott, de finoman szólva sincs csúcsformában a két klasszis, a meccset végül Djokovics nyerte.
A brit Tom Pidcock nagy hátrányt ledolgozva, drámai csatában védte meg címét a hegyikerékpárosok férfi versenyében a párizsi olimpián. A 4,35 kilométeres, rövid, meredek emelkedőket, csúszós részeket és ugratót is tartalmazó murvás pályán Pidcock a hazai pályán versenyző Victor Koretzkyvel küzdött nagyot. A nyolckörös távon Pidcock megindulása robbantotta szét a harmadik körben és Koretzkyvel elszakadt riválisaitól, ám első defekt miatt félperces hátrányba került, a francia pedig így egyedül tekert az élen. Pidcock ezután hatalmas felzárkózásba kezdett, sorra érte utol azokat, akik a technikai hiba miatt megelőzték, két körrel a vége előtt pedig már csak Koretzky volt előtte, majd a dél-afrikai Alan Hatherlyvel a kerekén utol is érte az addigi éllovas franciát. Pidcock többször megpróbált elszakadni, Koretzky is megindult egyszer, az utolsó szó pedig egy erdős részen végrehajtott kockázatos előzés eredményeként a brité volt: a két bringás egy fás részt két oldalról kerülve kis híján összeért, az eltempózó Pidcock pedig a francia közönség pfujolásától kísérve védte meg címét. Koretzky egy ezüstöt szerzett Franciaországnak, Hatherly pedig az első Európán kívüli férfi érmes lett hegyikerékpárban.
Eredmény, férfi hegyikerékpár:
1. Thomas Pidcock (Nagy-Britannia) 1:26:22 óra
2. Victor Koretzky (Franciaország) 9 másodperc hátrány
3. Alan Hatherly (Dél-afrikai Köztársaság) 11 mp h.
A kanadai női labdarúgó-válogatott fellebbezett a párizsi olimpián ülésező Sportdöntőbíróságnál (CAS) annak érdekében, hogy semmisítsék meg a drónos kémkedés miatt kiszabott hatpontos levonást. A sportág nemzetközi szövetsége (FIFA) szombaton büntette meg a címvédőt, miután a csapat drónokkal térképezte fel a csoportrivális új-zélandiakat. Az eset után a hazaküldött, majd leváltott Bev Priestman szövetségi kapitány, valamint két segítője, Joseph Lombardi és Jasmine Mander edző, illetve elemző egy-egyéves eltiltást kapott. Kanada két győzelem után jelenleg így csak nullapontos, és a Kolumbia elleni szerdai zárómeccsét is meg kell nyernie, hogy a negyeddöntőbe jusson. Számára kedvező ítélet esetében erre nincs szüksége. A CAS-döntés még a szerdai mérkőzés előtt esedékes.
Adam Peaty koronavírustesztje pozitív lett, mindez azután, hogy a britek korábbi olimpiai bajnok mellúszója a vasárnapi döntőben két századdal maradt le az aranyról. Peaty Párizsban harmadszor lehetett volna zsinórban bajnok, de a 29 éves klasszis állapota estére romlott, ennek ellenére reméli, hogy a váltókban még segíthet a brit csapatnak.
Nincs szüksége műtétre a női tornászok olimpiai pódiumedzésén ismét megsérült Kovács Zsófia háromszoros Európa-bajnoknak, aki részleges térdszalag-szakadás miatt maradt le az ötkarikás játékokról. Draskóczy Imre, a női válogatott szövetségi kapitánya az M4 Sportnak elmondta: nem olyan nagy a dunaújvárosi sportoló sérülése, mint amire számítottak. Tudomásuk szerint húzódás és részleges szakadás a diagnózis.
Nicolas Gestin szerezte a házigazda franciák negyedik aranyérmét a párizsi olimpián, miután diadalmaskodott férfi kajak egyesben a szlalom kajak-kenu hétfői versenynapján a párizsi olimpián. A 24 éves hazai sportoló 1:31.36 perc alatt, hibátlanul menetelt végig a 23 kapun, és több mint öt másodperces előnnyel ért célba. A második helyen a brit Adam Burgess, a harmadikon pedig a szlovák Matej Benus zárt. A szlovénok címvédője, Benjamin Savsek egy kapu kihagyásáért 50 másodperces büntetést kapott, ezért mindössze 11. lett.
Eredmény, kajak-kenu, szlalom, férfi K-1:
1. Nicolas Gestin (Franciaország) 1:31.36 perc
2. Adam Burgess (Nagy-Britannia) 5.48 mp hátrány
3. Matej Benus (Szlovákia) 5.67 mp h.
A holland válogatott 15-11-re legyőzte Kínát a párizsi olimpia női vízilabdatornájának második fordulójában, a magyar érdekeltségű csoportban. A hétfői mérkőzés második negyedét követően még az ázsiai együttes vezetett 8-5-re, ám a folytatásban az Európa-bajnoki címvédő holland csapat egy 9-1-es periódussal eldöntötte a meccset. Hollandia az első fordulóban a magyarokat győzte le 10-8-ra.
Kanada ellen játszanak a lányok, a meccset itt közvetítjük élőben, de az eredmény alakulásáról beszámolunk majd.
4-1-re vezetünk Kanada ellen egy negyed után.
7-4-re vezetünk Kanada ellen, hamarosan jönnek a férfi kézilabdázók is.
A házigazda, címvédő és Európa-bajnok francia férfi kézilabda-válogatott 27-22-re kikapott Norvégiától a magyar érdekeltségű csoport második fordulójában a párizsi olimpia hétfői versenynapján. A hazaiak csak egyszer - 2-1-nél - vezettek az egész mérkőzésen. A mezőny legeredményesebb játékosa a francia Dika Mem volt tíz találattal. A Veszprémben játszó honfitársai közül Ludovic Fabregas három, Hugo Descat kettő, Nedim Remili egy gólt lőtt. A franciák az első fordulóban a világbajnok Dániától kaptak ki 37-29-re, vagyis két meccs után pont nélkül állnak.
8-5-re vezet a nő vízilabda-válogatott Kanada ellen.
Argentína ellen javíthat Chema Rodriguez csapata, arról a meccsről külön tudósításban olvashat.
12-7-re nyert Mihok Attila csapata, közben a kézisek 7-7-re állnak Argentína ellen.
A japán válogatott nyerte a férfi tornászok csapatversenyének döntőjét hétfőn a párizsi olimpián. Ez a versenyszám 1904 óta szerepel az ötkarikás játékok programján és a japánok nyolcadik alkalommal nyerték meg. A második helyen - alig több mint fél pont lemaradással - Kína, a harmadikon pedig az Egyesült Államok végzett - írja az MTI.
A kínaiak gyűrűn és korláton remekül teljesítettek, de a nyújtóról Hsziao Zso-teng térdre érkezett a leugrásnál, Szu Vej-tö pedig kétszer is leesett a szerről. A japánoknál az előző olimpián egyéni összetettben aranyérmes Hasimoto Daiki lecsúszott a lóról, de a nyújtón bemutatott nagyszerű gyakorlatával biztosította csapata számára a győzelmet.
A félidőben 17-12-re vezetnek Lékai Mátéék Argentína ellen. Ez eddig fantasztikus!
A 40. percen jár a meccs, 23-16 az állás Argentína ellen.
A címvédő holland válogatott 2-1-re legyőzte a németeket, mégis a házigazdákat felülmúló belgák vezetik a csoportot a hétfői versenynap végén a párizsi olimpia női gyeplabdatornáján.
A belgák magabiztos, 5-0-s sikert arattak Franciaország ellen, míg Hollandia mindössze egy góllal bizonyult jobbnak Németországnál, így előbbi jobb gólkülönbsége miatt vezeti az A jelű hatost. A másik csoportban a tokiói játékokon ezüstérmes argentinok 4-2-re múlták felül a dél-afrikai válogatottat, a három évvel ezelőtt szintén dobogós britek viszont kikaptak Ausztráliától a csoportkör második fordulójában. A spanyolok 1-1-es döntetlent játszottak az amerikaiakkal.
Mihók Attila társ szövetségi kapitány szerint a magyar női vízilabda-válogatottnak ugyanolyan hozzáállással kell védekeznie a párizsi olimpia folytatásában is, mint hétfő este a Kanada elleni csoportmérkőzésen, amelyet 12-7-re nyert meg.
"Nagyon jól kezdtünk, rögtön az elején sikerült meghoznunk azokat az elemeket, amik hiányoztak a hollandok ellen: egy-egy center akciógól vagy egy kiharcolt ötméteres. Eközben a védekezésünk szinte végig stabil volt, ezzel kiváló első negyedet hoztunk. Az ezt követő időszakokban tudtuk tartani a különbséget, igaz, nem könnyen. A harmadik negyed kritikus volt, de fegyelmezettek voltunk és odatettük azt a két-három kartempót, amire szükség volt" - nyilatkozta az interjúzónában Mihók Attila.
Külön kiemelte a harmadik negyed végén Keszthelyi Rita gólját, ami Garda Krisztina gyönyörű átadásából született. A szakember hozzátette, nem foglalkoznak az esetleges számolgatással, minden lehetséges forgatókönyvre fel kell készülniük.
A sportág két ifjú csillaga, a kanadai Summer McIntosh és a román David Popovici is begyűjtötte karrierje első olimpiai aranyát hétfőn, a párizsi játékok úszóversenyeinek harmadik versenynapján - írja az MTI.
Az este a női 400 vegyes fináléjával kezdődött, amelyből a 15 éves Jackl Vivien hiányzott, miután a délelőtti előfutamból nem jutott tovább, ott volt viszont McIntosh, a szám 17 éves világcsúcstartója (4:24.38 perc). A kanadai tini a döntőben rekordjától ugyan elmaradt (4:27.71 perc), de így is a papírformának megfelelően óriási, közel hat másodperces előnnyel győzött. Az ezüstérmet az amerikaiak 18 éves tehetsége, Katie Grimes, a bronzot pedig honfitársa, Emma Weyant gyűjtötte be.
Rögtön újabb finálé, a férfi 200 méter gyors aranycsatája következett, amely óriási izgalmakat tartogatott. A kiélezett csatát végül David Popovici nyerte meg, mindössze két századdal megelőzve a brit Matthew Richardsot és héttel az amerikai Luke Hobsont. A 19 éves román klasszis ezzel McIntosh-hoz hasonlóan élete első ötkarikás diadalának örülhetett, ráadásul hazája történetének első férfi olimpiai bajnoka lett úszásban.
A női 400 vegyeshez hasonlóan férfi 100 háton is a világcsúcstartó győzött. Az olasz Thomas Ceccon ha nem is óriási fölénnyel, de összességében magabiztosan, több mint három tizeddel nyert. Mögötte óriási harc volt a dobogóért és végül a kínai Hszü Csia-jü öt századdal megelőzte a riói játékok bajnokát, az amerikai Ryan Murphyt, aki két századdal bizonyult jobbnak az éremről így lecsúszó görög Aposztolosz Hrisztunál, a szám idei Európa-bajnokánál.
Női 100 méter mellen a Tokióban 200-on győztes dél-afrikai Tatjana Smith győzött a kínai Tang Csien-ting és az ír Mona Mc Sharry előtt, majd az utolsó hétfői számban, a 200 méter gyors döntőjében az ausztrál Ariarne Titmus kikapott honfitársától, Molly O'Callaghantől, így nem tudta megvédeni címét, ahogyan két napja 400-on tette. A bronzérmet az idei világbajnok hongkongi Siobhan Bernadette Haughey szerezte meg.
A francia Manon Apithy-Brunet nyakába került a női kardozók egyéni versenyének aranyérme hétfőn a párizsi olimpián.
A magyarok közül Szűcs Luca és Márton Anna a negyeddöntőig jutott, Pusztai Liza pedig egy fordulóval hamarabb esett ki - éppen egyik csapattársától, Márton Annától kapott ki.
Apithy-Brunet a honfitársa, a négy közé jutásért Szűcsöt felülmúló Sara Balzer ellen lépett pástra az esti fináléban, akivel három éve a tokiói játékokon együtt nyertek ezüstérmet csapatban. A döntőben Apithy-Brunet három tussal bizonyult jobbnak, majd egy ölelés után egymás kezét a magasba emelve ünnepelték a kettős francia sikert - írja az MTI.
A nyolc között Mártont búcsúztató, négyszeres egyéni világbajnok ukrán Olga Harlan a bronzmedált érdemelte ki, ezzel ötödször állhatott dobogóra olimpián.
A magyar válogatott 35-25-re nyert Argentína ellen, a továbbjutás szempontjából nagyon fontos pontokat sikerült szerezni.
A címvédő Egyesült Államok csapata kikapott, a legutóbbi két világbajnokság győztese, a szerb válogatott viszont nyert a házigazda francia együttes ellen a párizsi olimpia női röplabdatornáján.
A nap első meccse majdnem meglepetést hozott, ugyanis a hollandok pontos és szervezett játékkal már 2-0-ra is vezettek, de a végső győzelemre is esélyesnek tartott, Európa-bajnok törökök a kubai származású Melissa Vargas 30 pontjának is köszönhetően 2 óra 27 perc alatt győztek. A vb-címvédő szerbeknek hetven percre és három játszmára volt szükségük a rendező Franciaország nemzeti csapata ellen.
Alulmaradt viszont a címvédő amerikai válogatott, amely ugyan egyenlített kétszettes hátrányból Kína legjobbjai ellen, végül azonban öt játszmában, 1 óra 50 perc alatt alulmaradt.
A férfi tőrözőknél a hongkongi Cseung Ka Long címét megvédve bizonyult a legjobbnak hétfőn a párizsi olimpián. A tokiói játékok bajnoka kiélezett, egy tuson eldőlő fináléban kerekedett az olasz Filippo Macchi fölé - számolt be az MTI.
A szakág egyetlen magyar indulója, Dósa Dániel a legjobb 32 között kikapott.
A februári, soproni selejtezőtornáról kijutott japán válogatott 102-76-ra kikapott a címvédő amerikaiaktól hétfőn a párizsi olimpia női kosárlabdatornáján Lille-ben.
Az előző hét ötkarikás játékokat megnyerő Egyesült Államok végig uralta a találkozót, és az utolsó negyedre már 22 pontos előnnyel fordult rá, ezt pedig a hajrában tovább növelte. A'ja Wilson 24 ponttal és 12 lepattanóval járult hozzá a sikerhez, míg a 2021-es tokiói játékokon ezüstérmes ázsiai együttesből Takada Maki 18 pontot jegyzett - írja az MTI.
A szintén Sopronból kijutott és a tavalyi Pánamerikai bajnokságon harmadik kanadaiak sima vereséget szenvedtek a 2023-as Eb-bronzmeccsen a magyarokat verő francia csapattól. A kanadaiaknál a SERCO UNI Győrt erősítő Bridget Carleton 8 ponttal és 8 lepattanóval zárt.
KÉZILABDA
férfi csoportkör, 2. forduló, B csoport: Magyarország-Argentína 35-25
LOVASSPORT
lovastusa: Kaizinger Balázs 41.
ÖKÖLVÍVÁS
férfi 63,5 kg, nyolcaddöntő: Kovács Richárd-Harry Garside (ausztrál) 5-0
ÚSZÁS
női 400 m vegyes: Jackl Vivien 14.
férfi 800 m gyors: Sárkány Zalán 14.
VÍVÁS
női kard: Szűcs Luca 7., Márton Anna 8., Pusztai Liza 13.
férfi tőr: Dósa Dániel 17.
VÍZILABDA
női csoportkör, 2. forduló, A csoport: Magyarország-Kanada 12-7