Kritikus állapotban van az a 18 éves svájci kerékpáros, aki bukásban súlyos fejsérülést szenvedett csütörtökön a zürichi országúti kerékpáros világbajnokság junior női mezőnyversenyében.

A 18 éves Muriel Furrer egyelőre ismeretlen okok miatt bukott hatalmasat, mentőhelikopterrel szállították kórházba. A bukás körülményeinek feltárására vizsgálat indult. A nemzetközi szövetség (UCI) közlése szerint Furrer

"súlyos fejsérülést szenvedett és nagyon kritikus állapotban van" -

írja az MTI.

A 18 éves tehetség az idei svájci országúti bajnokságon két ezüstérmet is szerzett, ráadásul cross- és mountain bike-versenyeken is indulni szokott. 2024-ben ezüstérmet szerzett a svájci cyclocross válogatottban, valamint bronzot a junior XCO szakágban.

Ami Tóth Rékát illeti, a magyar kerékpáros a 64. helyen ért célba a mezőnyversenyen, amelyet a férfi és női junioroknál is heves esőben, csúszós utakon rendezték.