A női 100 méter mell szám SB4-es kategóriájában a címvédő Illés Fanni is érdekelt volt a kora esti döntőben. A 32 éves világbajnok remek versenyzéssel a második helyen ért célba.

Illés Fanni a kora esti programban volt érintett, méghozzá a női 100 méteres mellúszás SB4-es kategóriájú fináléjában. A címvédő magyar úszónő a második legjobb idővel kvalifikálta magát a döntőbe, ahol az ötös pályán teljesíthette a távot, mellette a leggyorsabb idővel kvalifikált kínai Jiao Cheng volt.

A 32 éves világbajnok magyar úszó az első 50 métert követően negyedikként fordult, de Illésnek a táv második fele volt mindig is az erőssége. Óriási hajrát indított a magyar sportoló, aki fantasztikus utolsó méterekkel, mindössze négy század másodperccel lemaradva az aranyéremről egy csodás ezüstérmet szerzett.

A távot Illés Fanni egyik legjobb barátnője, az olasz Giulia Ghiretti nyerte. A kínai Cheng végül a harmadik helyen ért célba.