Az Újpest lesz a kedden, Dunaújvárosban győztes Haladás ellenfele a labdarúgó Magyar Kupa május 1-jei fináléjában, miután az elődöntőben tizenegyesekkel nyert a Tatabánya otthonában. A játék helyett sokkal inkább a küzdelem dominált, végül a szerencsésebb csapat jutott a döntőbe.

Magyar Kupa elődöntő:
Lombard FC Tatabánya - Újpest FC 2-2 (1-0, 1-1, 1-1) - tizenegyesekkel 2-4
Tatabánya, 3000 néző
vezette: Szarka

Lombard: Balogh (Táncsics 121.) - Szűcs M., Szabó V., Farkas A., Farkas V. - Süveges, Véber (Kincses 78.), Kovács A., Nagy N. - Tüske, Nagy S. (Letenyei 97.)
Újpest: Posza - Kunzo (Poljakovic 102.), Kozel, Tamási, Lőw - Erős (Herczeg, 45.), Szélesi, Sloncik, Tokody - Vagner, Túlio (Piroska, 46.)
gól: Tüske (17., 112.), illetve Piroska (74.), Poljakovic (120.)
sárga lap: Süveges (12.), Szűcs (29.), Balogh (115.), illetve Lőw (4.), Kunzo (58.), Posza (95.)

17. perc: Kovács Attila a bal oldalon indította Nagy Norbertet, aki a kapu elé lőtte a labdát, Tüske pedig 10 méterről a háló bal oldalába fejelt (1-0).

74. perc: Piroska 30 méterről kapu elé csavart egy szabadrúgást, Vagner ezt átlépte, és így a labda érintetlenül a kapu közepében kötött ki (1-1).

112. perc: Süveges beadását Tüske 6 méterről a kapu bal oldalába fejelte (2-1).

120. perc: egy beívelés után Lőw Poljakovic elé fejelte a labdát és a középpályás 3 méterről a léc alá bombázott (2-2).

A büntetőket a tatabányaiak közül Tüske és Süveges belőtte, Kovács Attila és Szűcs Mihály kihagyta, az Újpestben Sloncik, Kozel, Tokody és Vagner volt eredményes, míg Piroska hibázott.