A bajnoki címre hajtó Ferencváros küzdelmes mérkőzésen vesztett az egyre acélosabb Siófok otthonában a Borsodi Liga felsőházában, míg az első osztályú tagsága meghosszabbításáért küzdő Kispest-Honvéd újabb lépéssel került közelebb céljához, miután legyőzte a Videotont.

Borsodi Liga, 24. forduló, felsőház:
Siófok - Ferencváros 2-1 (1-0)
Siófok, 8000 néző
vezette: Szarka
Siófok: Németh - Pantic, Kuttor, Koller - Grósz, Kovács, Schwarcz, Soós (László 66.) - Csordás (Filipovic 75.), Fülöp, Usvat (Schultz 54.)
Ferencváros: Szűcs - Vukmir, Dragóner, Zováth - Kriston, Kapic, Lipcsei, Keller - Gera (Jovic 79.), Tököli, Leandro
gól: Schwarcz (18.), Fülöp (88., 11-esből), illetve Leandro (50.)
sárga lap: Soós (49.), illetve Leandro (36.), Vukmir (46.)

Menetrend, eredmények/sport/magyarfoci/20020719aborsodi.html?pIdx=5Tabella/sport/magyarfoci/nb1/20030101focinezoliga0.htmlGóllövőlista/sport/magyarfoci/nb1/20030101focinezogollista0.html

18. perc: Schwarcz vezette végig a labdát a vendégek térfelén, a 16-os előtt Fülöppel kényszerítőzött, majd 10 m-ről a vetődő Szűcs mellett a bal sarokba lőtt (1-0).

39. perc: Lipcsei ugratta ki Kristont a 16-oson belül, aki 10 m-ről a kifutó Némethbe rúgta a labdát. A kipattanóra Lipcsei érkezett, 16 m-ről szemben a kapuval lőtt, de Németh újra hárítani tudott.

50. perc: Soós buktatta Kristont a 16-os jobb sarkánál, ezért sárga lapot kapott. A szabadrúgást Leandro végezte el, aki ballal a jobb alsó sarokba csavart (1-1).

61. perc: Lipcsei találta el a bal kapufát 12 m-ről.

88. perc: Fülöp ment el a jobb szélen, beadását a bal oldalon érkező Koller fejelte középre, ahol a kapuval szemben két méterre álló Schwarczot Vukmir lerántotta. A játékvezető 11-est ítélt, amit Fülöp a jobb alsó sarokba lőtt (2-1).

Parázs hangulatú, jó színvonalú mérkőzést vívott a két csapat, amelyen a lelkesen és taktikusan játszó siófokiak megérdemelten szerezték meg a három pontot.