|
Csak a napokban tudtam elolvasni az [origo] hírportálon Önnel készített interjút, amelyben a magyar labdarúgással és azon belül is a Matáv Sopron labdarúgóklubbal kapcsolatos észrevételeiről nyilatkozik. Általában nem szeretek a médián keresztül levelezgetni, de véleményem szerint - amellett, hogy a magyar labdarúgásról alkotott véleménye nem vitatható - Ön mégis rosszul látja a saját dolgait.
Válaszolni vagyok kénytelen azért is, mert szememre veti, hogy a városhoz és az egyesülethez szorosan kötődő játékosokért nem állok ki. Nekem is meggyőződésem, hogy egy, minél több soproni kötődésű játékosokból álló keret kialakítása mind a klub, mind a város, mind pedig közönségünk számára vonzóbb és anyagilag is kifizetődőbb.
Ennek érdekében, hogy mást ne említsek, már hosszú évek óta több száz soproni gyermek ismerkedik meg nálunk a labdarúgás elemeivel és fejleszti tudását. Évente erre a célra több mint 30 millió forintot áldozunk. Ön büszke arra, hogy soproni - amit megértek -, én is büszke vagyok arra, hogy a város befogadott, és 15 éve élek itt.
Ön elment játszani Sopronból, majd néhány éve kimagasló, nyolc számjegyű összegért igazoltuk le úgy, hogy évekig a legmagasabb jövedelmű játékosok közé tartozott.
A magam részéről megadom Önnek hozzájárulásomat, hogy az átigazolási szerződés azon pontjait nyilvánosságra hozza, amelyek tartalmazzák az Önnek szóló jövedelmet, juttatásokat, és amelyekhez Ön a tárgyalások során profi módon ragaszkodott. Ezt követően ítélje meg a közvélemény, hogy mi az igazság az Ön "kisujj után a karodat" elmélete körül! Sopronban nem kérte senki a kisujja helyett a karját. Egyszerűen arról van szó, hogy a produktumot és a jövedelmet össze kell hangolni!
A klub működése során soha nem engedtem meg, hogy a csapat összeállításába bárki beleszóljon; magam is ehhez tartom magamat. Ez az edzők dolga. Ezek után felmerül bennem kérdésként, vajon ki tehet arról, hogy az elmúlt időszakban az első csapatnál működő 4-5 vezetőedző is azonos módon ítélte meg az Ön játéktudását és hozzáállását? Talán véletlen, hogy soproni pályafutása igazán csak epizódszerepekből állt?
Valamennyi edző el tudja mondani, hogy mindenkitől egyet kértem: próbáljon meg minél több soproni játékost a csapatba beépíteni. Hiszen - mint már említettem - számunkra ez a leggazdaságosabb, és egy klubot az együvé tartozás erősít a legjobban. Megjegyzem, az Ön érkezésekor az első csapat keretben öt soproni illetőségű játékos szerepelt.
Ma már mind az életben, mind a sportban nem az számít, hogy ki honnan jött, hanem, hogy ki mit tud. A nemzetközi labdarúgásban, nálunknál sokkal fejlettebb és valóban profi labdarúgó klubokban sem az számít, hogy valaki Madrid, München vagy Manchester szülötte-e, sőt lassan már az sem, hogy spanyol, német vagy angol állampolgár-e. A lényeg, és az igazi profi világban ezt várják el mindenkitől, hogy a kiemelkedő juttatásokért profi hozzáállást és kiemelkedő teljesítményt nyújtson.
Önt nem küldte el senki, egyszerűen nem vállalta fel a csapatba való kerülésért folyó versenyt.
Azért, mert valaki profinak gondolja magát, attól még nem lesz profi! Az igaz, hogy szerződéskötéskor játékosaink nagy része profi módon viselkedik. Viszont mennyire profi az a magatartás, amit ezt követően tanúsítanak? Hogy mennyire az, ezt a magyar labdarúgás helyzete egyértelműen bemutatja!
Levelemmel szerettem volna néhány - Önt, illetve a magyar labdarúgást érintő - gondolatot kifejteni. Így talán Ön is jobban érti, hogy miért lehet "a magyar labdarúgásban régóta kevés mosolygós embert találni".
Kívánom Önnek, hogy sikeresen alapozza meg üzleti vállalkozását. Remélem, hogy - mint Sopron városához és labdarúgásához kötődő vállalkozónak - minél előbb lesz arra lehetősége, hogy egykori klubját, illetve a város labdarúgásának fejlődését anyagilag támogatni tudja.
Ehhez kívánok Önnek üzleti sikereket, kitűnő egészséget! Köszönöm az együtt töltött éveket!
Üdvözlettel:
Bodnár László
örökös tiszteletbeli elnök