A tartalékcsapat, vagy ahogyan Angliában hívják, a "reserve" abban különbözik az ifjúsági gárdától, hogy míg abban csak egy korosztálybeliek játszhatnak, addig a tartalékok között nincsen ilyen életkori megkötés. Az angol rendszerben a felnőttcsapat alatti utolsó korosztályos csapatban a 18 éven aluliak szerepelnek, vagyis azok a labdarúgók, akik már elmúltak 18 esztendősek, nem játszhatnak az ifjúságiak között - viszont ha nem elég jók ahhoz, hogy felkerüljenek a felnőttek közé, akkor a reserve-ben találják magukat. Emellett általában a tartalékcsapatot használják arra, hogy a sérülés után felépülőben lévő futballistákat formába hozzák, így aztán a tarcsiban gyakran pályára léphetnek igazi klasszisok is.
Sok országban egyébként a tartalékcsapat ugyanabban a "futballpiramisban", ligarendszerben szerepel, mint az első gárda - ami érthető, hiszen a tarcsiban bármilyen életkorú játékos szerepelhet. Így aztán Spanyolországban, Németországban vagy Hollandiában sok példa volt rá, hogy egy klub második csapata egészen a másodosztályig jutott, sőt, Spanyolországban az is megesett, hogy az Atlético Madrid B feljutó helyen végzett a Segunda Divisiónban - a szabályok értelmében persze az élvonalban nem indulhatott el. A tartalékcsapatok a nemzeti kupákban is szoktak meglepetést okozni ezekben az országokban: a Hertha BSC amatőrjei 1993-ban például döntőt játszottak a Német Kupában.
Angliában viszont (akárcsak Magyarországon vagy éppen Olaszországban) másfajta rendszer dívik, amely szerint a tartalékok nem a hagyományos ligarendszerben szerepelnek, hanem külön bajnokságuk van - legalábbis 1999 óta. Az FA ekkor hozta létre a Premier Reserve League-et, amelyben akkor még bármelyik profi klub tartalékcsapata szerepelhetett - 2006 nyarától azonban ugyanazok a klubok versenyeznek benne, amelyek a Premier League-et alkotják. Ráadásul a 20 résztvevőt területi alapon két csoportra osztják, így a Liverpool Reserves a 2006-2007-es idényben az északi divízióban játszott, és lett tíz gárda közül a nyolcadik.
A rendszer egyébként nem nagyon tetszik a nagy kluboknak, a Liverpool trénere, Rafa Benítez is kifejtette ellenvetését: szerinte ebben a formában a tartalékcsapat szinte semmire sem jó, hiszen a bajnokságban egy idényben mindössze 18 mérkőzést játszik, ami rendkívül kevés, ráadásul ez a pontvadászat nem alkalmas arra, hogy felmérje az ifik közül már kiöregedett, de a felnőttek közé még nem elég érett labdarúgók játékerejét. Benítez (akárcsak a Chelsea FC mestere, José Mourinho) azt szeretné, ha a spanyol rendszerhez hasonlóan a tartalékcsapat a liga tagja lenne, és akár a második vonalban is szerepelhetne, ha eljut odáig. Ez azonban gyökeresen ellenkezne az angol hagyományokkal, márpedig ha valahol tisztelik a tradíciókat, akkor az éppen Anglia - így aztán valószínűleg a szisztéma egyhamar nem változik.
Ettől függetlenül tény, hogy Rafa Benítez szemmel tartja a Liverpool Reserves szereplését. Egészen tavaly nyárig a szakvezető honfitársa, Paco Herrera irányította a tartalékcsapatot, majd miután ő hazatért, hogy az RCD Espanyol sportigazgatója legyen, Gary Ablett került a kispadra - ő a nyolcvanas évek végén a Liverpool játékosaként két bajnokságot is nyert. Maga a csapat nem az Anfield Roadon játssza a hazai mérkőzéseit, hanem a Wrexham pályáján, a Racecourse Groundon, de korábban otthonának tekinthette a Haig Avenue-t (a Southport FC pályája), illetve a Knowsley Roadot (amely a St. Helens RFC stadionja).
A keretben többnyire azok a focisták játszottak, akik Némethékhez hasonlóan profi szerződéssel rendelkeztek, de a nagycsapatba nem nagyon fértek be. Egy részük az utánpótlás-akadémiáról került ki, de jó néhány légióst is találhatunk közöttük: Godwin Antwi ghánai származású spanyol, Ronald Huth paraguayi, Francisco Durán és Miki Roque spanyolok, Gabriel Paletta és Emiliano Insúa argentinok, Besian Idrizaj osztrák, Nabil el-Zhar marokkói, Jordy Brouwer pedig holland. De túlzás lenne azt jelenteni, hogy a reserves a nagycsapat előszobája lenne: csak nagyon kevés olyan focista akad, aki innen tartósan be tudja verekedni magát a felnőttek közé. A fent említett játékosok közül a bajnokságban ebben a szezonban Paletta, Insúa és El-Zhar lépett pályára, Roque pedig egyszer szerepelt a BL-ben, néha pedig a ligakupában is szerepet kaptak az angol Danny Guthrie-vel és Lee Peltierrel együtt. Sokkal jellemzőbb inkább, hogy ezeket a labdarúgókat (akár csak egy hónapra) kölcsönadják egy alacsonyabb osztályú gárdának. Guthrie például a márciust a másodosztályú Southampton FC-ben töltötte, Peltier a Hull Cityben fordult meg, James Smith a skót Ross Countyhoz, Adam Hammill a szintén skót Dunfermline Athletichez került, Antwi az Accrington Stanleyben játszott pár mérkőzést, Danny O'Donnellt a Crewe Alexandra kölcsönözte ki, Idrizajt pedig a Luton Town.
A két magyar fiúnak alighanem már a tartalékcsapat csatársorába sem lesz könnyű bekerülnie. Ezen a poszton szerepel például a fent említett El-Zhar, aki a 2005-ös U20-világbajnokságon negyedik lett Marokkóval; a holland Brouwer, akit az Ajax-akadémiáról csábított el a Liverpool januárban; az edzőmeccsen már a nagycsapatban is gólt szerzett, angol U19-es válogatott Craig Lindfield; valamint az albán származású osztrák Idrizaj. Hozzájuk csatlakoznak még a nagycsapattól sérülés vagy egyéb okok miatt lekerült focisták - az előző szezonban például Robbie Fowler többször is pályára lépett a Liverpool Reserves-ben. Némethnek és Simonnak tehát nem lesz könnyű dolga, ha rendszeresen játszani akarnak, de csak rajtuk múlik, hogy élni tudnak-e majd a hatalmas lehetőséggel.