Az analízis eredményét szerdán közzétevő Francia Doppingellenes Ügynökség (AFLD) megállapította, hogy a focisták egyértelműen doppingoltak, amikor tiltott teljesítménynövelés céljával szedtek öregedésgátló, ennél fogva a fizikai állapotot jelentősen javító hormont, az úgynevezett DHEA-t. Ez mind a vérből, mind a vizeletből nehezen kimutatható, viszont a bőrben és a körömben nyomot hagyó anabolikus szteroid, amely nem csupán a labdarúgásban, de - a vizsgálatok tanúsága szerint - más sportágakban is "népszerű" Franciaországban.
Amint arról az AFLD igazgatója, Pierre Bordry beszámolt, a kapillárisokból nyert minták elemzése azt mutatta, hogy rögbiben, atlétikában és kerékpározásban is előszeretettel nyúltak a versenyzők a DHEA-hoz.
"Kiderült, hogy nem pusztán a kerékpár doppingérzékeny sport, hanem - s ez kissé meglepett - elterjedt ennek a tiltólistás anyagnak a használata a futballvilágban is, amelyet pedig eddig a dopping által kevésbé érintettnek gondoltunk" - nyilatkozta az igazgató.
Az AFLD hajszáleres módszerrel elvégzett teszteredményei szerint a levett minták 16,5 százaléka bizonyult pozitívnak. Ezen belül a francia futballisták produkálták a legtöbb esetet: a mintaadók 21,8 százaléka doppingolt. Az "ezüstérmet" az amatőr kerékpárosok érdemelték ki (17,6 százalék), harmadik lett atlétika (13,22) és negyedik a profi kerékpár (10,8).
Pierre Bordry közlése szerint az újfajta vizsgálatokat folytatják, s azokat kiterjesztik más sportágakra is. Egyszersmind hangsúlyozta, hogy a most "rajtavesztetteket" még nem szankcionálják, és nevüket sem hozzák nyilvánosságra, mivel első alkalommal használták a módszert, s a cél egyelőre nem a lebuktatás volt, hanem annak szondázására szolgált, hogy mennyire fertőzött doppinggal a francia sport.