A magyarok a 36., a lengyelek pedig a 64. helyen állnak a világranglistán. A mostani vendéglátó aktuális helyezése azonban csalóka, mert a jövő évi Eb egyik házigazdájaként az elmúlt másfél évben nem játszott tétmérkőzéseket, márpedig a selejtezőkért jóval több ranglistapontot lehet kapni, mint a barátságos mérkőzésekért. A lengyelek idén legyőzték többek között Norvégiát és Argentínát is, döntetlent játszottak a németekkel, illetve Mexikóval, vagyis többször bizonyították, hogy a világ legerősebb csapatait is képesek megszorítani. A 2010-es vb-re ugyan nem jutott ki a válogatott, azt megelőzően azonban rendre jól szerepelt a selejtezőkön, a 2006-os vb-nek, illetve a 2008-as Eb-nek is résztvevője volt.
Franciszek Smuda szövetségi kapitány együttesében hat Bundesliga-játékost található, hárman a BL-résztvevő török Trabzonsporban futballoznak, míg hárman a francia élvonalban szerepelnek. A keret két kapusa meglepő módon ugyanabban a klubban véd: Wojciech Szczesny és Lukasz Fabianski is az angol Arsenal tagja.
A lengyelek ellen a legtöbb magyar gólt Puskás Ferenc (8) és Kocsis Sándor (6) szerezte. A legnagyobb különbségű magyar siker 1949-ben született, a 8-2-es győzelemből Deák Ferenc négy, Puskás Ferenc két góllal vette ki a részét. A két válogatott legfontosabb összecsapását azonban a lengyelek nyerték: az 1972-es olimpia döntőjében 2-1-re győztek.
Az utolsó egymás elleni találkozónak 2007-ben Lódz adott otthont, Hajnal Tamás a 79. percben 11-esből volt eredményes, ez az egyetlen találat esett.
A mostani meccs helyszínén, Poznanban eddig egy alkalommal lépett pályára a két együttes, 1962. szeptember 2-án, akkor Tichy Lajos és Göröcs János góljaival 2-0-ás vendégsiker született.
Egervári kapitány utazó kerete A válogatott hétfő délelőtt utazott el Poznanba, ahol kedden 20.30-kor lép pályára, idén utoljára. Pénteken Liechtensteint 5-0-ra verte a csapat. Az utazók: kapusok: védők: középpályások: csatárok: |