A Napoli az egyaránt két-két gólig jutó Gökhan Inler és Edinson Cavani vezérletével 5-1-re győzött a Pescara ellen a Serie A 15. fordulójában. Az Inter egy öngóllal gyűrte le a Palermót, a Roma a hajrában szerzett góllal csikarta ki a győzelmet Sienában, míg Tőzsér Dániel kezdőként mindössze 25 percet töltött pályán a Chievótól hazai pályán kikapó Genoától. Tőzsért nem sérülés miatt kapta le Luigi Delneri, hanem azért, mert a Genoa ekkor már kétgólos hátrányban volt, és váltani próbált az edző.

A Napoli gyorsan jelezte az újoncnak, hogy sok jóra ne számítson, Inler a 9. percben 20 méterről akasztott nagy gólt, a labda úgy kanyarodott, hogy Perin kapus hozzá sem tudott szagolni.

Az első negyedóra végén Hamsik is beköszönt a Pescarának, a szlovák középályás egy védő fölött szépen átemelte a labdát, majd egy másikat is becsapott, aztán elég rossz lövést küldött kapura ballal, de így is a bal sarokban kötött ki a labda.

Érdemes nézni a kapus arcát Inler első góljánál:

A Pescara a kétgólos hátrány ellenére nem zuhant össze, viszonylag hamar szépíteni tudott, Bjarnason csúsztatott egy jobboldali beadás után a jobb sarokba. A Napoli kicsit visszavett a két korai gól után, de azért nem kellett amiatt remegnie a hazai drukkereknek, hogy mikor egyenlít ki a Pescara.

A második félidő elején aztán Bocchetti felrúgta a 16-oson belül cselezgető Cavanit, amiért a Napoli tizenegyest, a Pescara védője - túl szigorúan - piros lapot kapott. Cavani értékesítette a büntetőt, majd öt perccel később Hamsik passza után akcióból is betalált. A végén még Inler is lőtt egy nagy gólt a 16-oson kívülről, úgyhogy Cavanihoz hasonlóan ő is duplázott, így lett 5-1 a vége.

Serie A, 15. forduló:
Napoli - Pescara 5-1 (2-1)
Inler (9., 78.), Hamsik (15.), Cavani (58., 63., az elsőt 11-esből), illetve Bjarnason (18.)
kiállítva: Bocchetti (57., Pescara)

Bologna - Atalanta 2-1 (1-0)
gól: Diamanti (16.), Gabbiadini (70.), illetve Denis (50.)

Genoa - Chievo 2-4 (1-2)
gól: Szaid (40.), Jankovic (56.), illetve Paloschi (14., 22., 45+1, a másodikat 11-esből), Stoian (90.)
kiállítva: Andreolli (69., Chievo)

Internazionale - Palermo 1-0 (0-0)

gól: S. Garcia (74., öngól)

Lazio - Parma 2-1 (2-0)

gól: Biava (25.), Klose (34.), illetve Belfodil (66.)

Siena - AS Roma 1-3 (1-0)

gól: Neto (25.), illetve Destro (63., 92.), Perrotta (86.)

Udinese - Cagliari 4-1 (2-0)

gól: Pereyra (33.), Angella (39.), Danilo (48.), Pasquale (66.), illetve Dessena (80.)

Fiorentina - Sampdoria 2-2 (1-0)
gól: Savic (22., 75.), illetve Krsticic (48.), Rodríguez (öngól, 72.)

20. Pescara 15 10-30 11

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.