Fordított, majd ikszre adta meccsét a Barca

fbl Horizontal
Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (L) bends at the end of the Spanish league football match FC Barcelona vs RC Celta at the Camp Nou stadium in Barcelona on December 2, 2017. / AFP PHOTO / PAU BARRENA
A Barcelona hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Celta Vigóval a spanyol bajnokság 14. fordulójában.

A meccs érdekessége volt, hogy a Celtát az a Juan Carlos Unzué irányította, aki korábban évekig volt Luis Enrique másodedzője a Barcelonánál. Ez és a galíciai csapat klubfilozófiája elég jó biztosíték volt arra, hogy a Celta beleáll a meccsbe, és nem csak a védekezéssel lesz elfoglalva.

Előzetesen sem ígérkezett könnyű meccsnek a Celta elleni bajnoki Forrás: AFP/Pau Barrena

A vezetést is a vendégek szerezték meg, a 20. percben az egyre jobb formába lendülő Iago Aspas rúgott gólt. Csakhogy szinte örülni sem volt ideje, két perccel később már a másik kapuból kellett kiszedni a labdát, Messi egyenlített.

Az első félidőben Luis Suáreztől elvettek egy gólt les miatt, ami nem volt az. A másodikban viszont már a partjelző sem szólhatott közbe, az uruguayi a 62. percben szabályos gólt szerzett egy végletekig kijátszott akció végén, ezzel már 2-1 volt a Barcának.

Suárez góljával fordított a Barca Forrás: AFP/Pau Barrena

Aki azt hitte, hogy innen sima a hazai győzelem, nagyot tévedett: a 70. percben Maximiliano Gómez egyenlített.

A hátralévő időt megnyomta a Barca, volt helyzete Paulinhónak és Piqének is, újabb gólt azonban már nem lőtt egyik csapat sem, így a katalánok zsinórban a második bajnokijukon ikszeltek.

A madridi csapatokkal szemben összeszedett tízpontos előny így hatra csökkenhet, és a második helyen álló Valencia is feljöhet rájuk két pontra.