Az 1981-82-es NB I-es szezon egyértelműen a Verebes Józsf vezette Rába ETO dicsőséges meneteléséről szólt.
A győri futballforradalom vége az aranyérem megszerzése volt, az ETO 102 rúgott góllal nyerte meg a bajnokságot az ezüstérmes Ferencváros és a bronzérmes Tatabánya előtt.
Ahogy haladtunk előre a szezonban, úgy növekedett a győri stadionban a nézőszám, az emberek megérezték, hogy itt most valami egészen különlegeset látnak. Nem volt ez másképpen 1982. április 25-én, amikor a Kovács Ferenc (aki később az UEFA Kupa döntőjébe vezette a Videotont) edzette DMVSC látogatott Győrbe.
Labdarúgó NB I, 1981-82, 31. forduló.
Rába ETO - DMVSC 8-1 (5-0)
Győr, 15.000 néző. Vezette: Tompa.
Rába ETO: Kovács - Csonka (Szijjártó), Hlagyvik, Mile, Magyar - Hannich, Póczik, Burcsa (Gyurmánczy) - Szabó, Szentes, Hajszán.
DMVSC: Szűcs - Tímár, Szigeti, Sallai, Fodor - Feledi (Tóth), Menyhárt, Nagy II., Czikora - Kerekes, Jankovics.
Gól: Hannich (21., 23.- tizenegyesből), Hajszán (28.), Szentes (39., 40., 47.), Burcsa (64.), Gyurmánczy (86.), illetve Nagy II. (80.)
Mi minden tűnik fel ebből az adathalmazból? Mindenekelőtt Szentes Lázár egészen elképesztő produkciója. Nem csak a mesterhármas, nem csak az, hogy két perc alatt két gólt szerzett, hanem az is, hogy
ebben az idényben Szentesnek ez már a harmadik mesterhármasa volt.
De még ez sem volt elég a gólkirályi címhez, mert az idény végén azt Hannich Péter szerezte meg 22 góllal. Szentes összesen 21 gólt lőtt ebben a szezonban, egy góllal lemaradt tehát.
Pedig a Debrecen nem mindennapi sorozat közepén érkezett meg Győrbe. Kovács Ferenc csapata az előző 5 fordulóban veretlen maradt,
legyőzte a Vasast és az Újpesti Dózsát is.
Az első 20 perc ennek megfelelően nagyon érdekes játékot hozott. Sallai Sándor szívósan tapadt Szentesre, a Debrecen rengeteg szabálytalansággal tördelte szét az ETO játékát. A 21. percig bírta kapott gól nélkül a vendégcsapat, de akkor beindult a győri henger. Hannich 2 perc alatt kétszer talált be, onnantól kezdve pedig tényleg csak a gólkülönbség volt a kérdéses, meg az, hogy mennyinél áll meg a Rába.
9 gól az Ózd hálójában
A DMVSC ellen aratott 8-1-es siker mellett ebből a bajnokságból még egy meccset érdemes kiemelni. Ezt 1981. dcember 5-én játszotta az ETO, az ellenfél az Ózd együttese volt. A végeredmény 9-2. Érdekesség, hogy ezen az összecsapáson az ózdiak szereztek vezetést. Ekkor még a közönség mintha nem érezte volna meg, mi történik Győrben, mert mindössze 6000 néző tekintette meg a meccset. A 18 forduló után a bajnokságban az Újpesti Dózsa vezetett 25 ponttal, a Győr a 2. helyen állt 24 ponttal. Az ETO a 18 meccs alatt 54 gólt rúgott.
8-1 lett a vége, a közönség tombolva ünnepelte a csapatot. Verebes József a meccs után arról beszélt, hogy a két csapat nem volt egy súlycsoportban.
A lelátón helyet foglalt a Ferencváros másodedzője, Monostori Tivadar.
Nem véletlenül ült ott a szakember, hiszen négy nappal később az ETO a Ferencváros ellen lépett pályára az Üllői úton. Monostori arról beszélt, hogy ehhez hasonló játékot csak a holland labdarúgó-válogatottól látott korábban. "Totális futball, közönségszórakoztató játék" - hangoztatta a Fradi edzője.