Az OTP Bank Liga 31. fordulójának nyitómeccsén az élvonal egyik legjobb formájában lévő együttese, a ZTE fogadta a Magyar Kupa-győztes Budapest Honvédot. A találkozó előtt a hazaiak a tabella hetedik helyén álltak 37 ponttal, míg a vendégek a hatodikon, 41-el, így egy esetleges győzelem esetén mindkét csapat az ötödik helyre léphetett volna fel, sőt a kispestiek már egy döntetlennel is megtehették volna ugyanezt. A meccs végül 2-0-s hazai győzelemmel ért véget, így a ZTE feljött az ötödik helyre a tabellán.

Az összecsapásra úgy érkeztek a zalaegerszegiek, hogy egy esetleges sikerrel a hátralévő összes többi eredménytől függetlenül bebiztosíthatják az első osztályú tagságukat, mert ebben az esetben a 11. helyen álló DVSC-t már 10 ponttal előzhetnék meg az utolsó három fordulóra.

Az előjelek a zalaiaknak kedveztek, az elmúlt öt bajnokit figyelembe véve az egész ligában a ZTE és a Ferencváros mutatta a legjobb formát. Mindét együttes három győzelmet és két döntetlent jegyzett ezeken a meccseken.

Ugyanakkor a Budapest Honvéd volt az egyetlen ellenfél a bajnokságban, amely ellen a zalaegerszegiek nem szereztek pontot a 31. fordulóig.

A hazaiak már az első percben veszélyes támadást vezettek, a jobb oldalon Szépe kapott jó passzt, majd az ötös környékéről megeresztett egy lövést, ami az oldalhálót találta telibe, így maradt a 0-0. Szűk negyedórával később egy hazai kontra után pedig Bőle tekerhetett nagyjából tíz méterről kapura, azonban az ő próbálkozása is elkerülte a gólvonalat.

A vendégek nem játszottak alárendelt szerepet a hazai próbálkozások mellett sem, az első 20 percet követően 63%-ban volt a Honvéd focistáinál a labda. A 24. percben megint a ZTE előtt adódott nagy lehetőség, egy Bőle szöglet után Bobál Gergely fejelhetett közvetlen közelről, próbálkozása azonban a kapus kezei között végezte.

Az első félórát követően a mezőnyjáték közepette felemelő és megható volt hallani, ahogy előbb a hazai, majd a vendég szurkolók éltetik a csütörtök hajnalban meghalt Benedek Tibort szóban és transzparensekkel is.

A találkozó elején egyébként volt gyászszünet is a két, háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, Kárpáti György és Benedek Tibor emlékére.

A 39. percben az első félidő legnagyobb ziccere Ugrai előtt adódott, aki körülbelül a kapu előtt hét méterről lőhetett, próbálkozása a kapufán csattant, így nem született meg az első gól az összecsapáson. Két perccel később Bobál Gergely már a Honvéd kapuja előtt fejelhetett egy szabadrúgás után, és akárcsak riválisa, ő is a kapufát találta telibe.

Itt még nem volt vége a félidőnek, előbb a gólkirályi címért harcoló Radó jutott a tizenhatoson belül lövéshez, de lökete elkerülte végül a kaput, majd a 48. percben Bolla szinte ugyanonnan próbálkozhatott, de az ő lövése is elment a kapufa mellett, így 0-0-val mehettek el a csapatok a szünetre.

Alig hat perccel a második félidő kezdete után

Barczi kapáslövése elkerülte volna messzire a kaput, azonban Batik nagyon szerencsétlenül ért a labdába és azt a saját kapujába jutatta, ezzel 1-0 lett a ZTE-nek.

A találat után a Honvéd bátran ment előre, így emiatt többször is veszélyes ellentámadásokat vezethetett a ZTE, de ezek vagy az egyes játékosok önzősége vagy a kapus miatt nem eredményeztek újabb gólt.

A 72. percben aztán a vendégek előtt adódott hatalmas egyenlítési lehetőség egy eladott labdát követően, de az utolsó pillanatban Gazdag elől a védelem tisztázni tudott.

Az utolsó negyedórában mindkét félnek megvoltak a maga lehetőségei,

a zalaegerszegiek pedig a 92. percben éltek is a sokadik helyzetükkel és Babati góljával 2-0-ra módosították az eredményt.

Így a ZTE a 2020/2021-es idényt is biztosan az első osztályban kezdi majd.