A labdarúgó NB I 13. fordulójának egyik legérdekesebb mérkőzésének ígérkezett a bajnoki címre törő MOL Fehérvár paksi vendégjátéka. A Paks Bognár György vezetésével az elmúlt hetekben nagyszerű formában játszott, így izgalmas meccsre volt kilátás. 89 percig úgy tűnt, hogy 0-0 lesz a vége, de egy perccel a rendes játékidő vége előtt a Paks Ádám Martin révén megszerezte a győztes gólt. Ez a vereség nagyon sokba kerülhet a MOl Fehérvárnak, amely egyre jobban leszakad a listavezető Ferencváros mögött.

A mérkőzés elején a Paks lendületesen kezdett és két nagy helyzetet is kihagyott. Mindkét helyzet Haraszti nevéhez fűződött. Előbb a 8. percben Szabó indítása után Stopira elcsúszott, így került Haraszti helyzetbe, de 12 méterről elengedett gyatra lövése mellé ment. Ebben sokkal több lehetőség volt. Nem sokkal később, a 13. percben megint Haraszti szerezhetett volna gólt, de ez a lövése is mellé ment.

Cserék

A 22. percben Zizivadze lövését védte a hazai kapus, Hegedűs. A 31. percben újabb fehérvári lehetőség maradt ki, ezúttal Nikolics lábában maradt a gól, amikor az ötösnél mellé rúgta Bamgboye beadását. A 37. percben formás hazai támadás ment végig a pályán: Haraszti Bognár passza után jobbal a földön fekvő Fiolába lőtte a labdát - mindez az ötösön belül történt.

Az első félidő lefújása előtt nem sokkal Funsho jobboldali beadása után Nikolics ballal három méterről az üres kapu fölé lőtt. Elképesztően nagy helyzetet hagyott ki a Fehérvár. A féldiőben tehát 0-0 volt az állás.

A második félidőben alaposan visszaesett a játék színvonala, a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, nagy helyzet az első negyedórában nem alakult ki. Aztán, ahogy letelt ez a bizonyos negyedóra, újabb paksi lehetőség maradt ki. Sajbán oxival adott középre jobbról, középen minden fehérvári védő csak nézett, miközben Böde érkezett, de estében a léc fölé lőtt. A nagy helyzeteket tekintve akár vezethetett volna a Paks a meccsen, de 60 perc eltetével is 0-0 volt az állás.

A 64. percben Bognár 25 méteres szabadrúgását hatalmas bravúrral védte a fehérvári kapus. A 75. percben a fehérvári kispad hevesen reklamált, mert szerintük tizenegyes járt volna, amikor Szélpál a tizenhatoson belül felvágta Petrjakot. Maradjunk annyiban, hogy a Paks nagy köszönetet mondhatott Solymosi bírónak, amiért nem ítélt tizenegyest. Az utolsó negyedórára tehát gól nélküli állással fordultak rá a csapatok.

Az utolsó negyedórában - egészen a 89. percig semmi érdemleges nem történt. Ekkor azonban a Paks megszerezte a vezetést és a győztes gólt. Ádám Martin Nego mellől az ötösről fejelt a fehérvári kapuba.

Bognár György csapata tehát újabb nagy győzelmet aratott, mert a tavalyi ezüstérmest verte meg.

A Paks ezzel a 3. helyre jött fel a tabellán, mindössze 1 ponttal lemaradva a második Fehérvár mögött.