Az MTK idegenben győzte le a MOL Fehérvárt - videó

MTK magyar foci NB I
Kisvárda, 2021. február 2. Az MTK játékosainak gólöröme a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában játszott Kisvárda Master Good - MTK Budapest mérkőzésen a kisvárdai Várkert Stadionban 2021. február 2-án. MTI/Czeglédi Zsolt
A MOL Fehérvár hazai pályán 1-0-s vezetésről 2-1-re kikapott az MTK-tól. A székesfehérvári csapat 2021-ben még nem tudott bajnoki mérkőzést nyerni a Sóstói Stadionban, miközben a fővárosiak legyőzhetetlenek idegenben.

A bajnokságban régen látott rossz sorozatban lévő, négy mérkőzés óta nyeretlen (3 vereség és egy döntetlen) MOL Fehérvár számára már nem a bajnoki cím, hanem a dobogó második helyén álló Puskás Akadémia utolérése szempontjából volt fontos a találkozó.

"Azt gondolom, hogy van miért revansot vennünk az MTK-n, hiszen a legutóbbi mérkőzésen elszenvedett vereségünk volt az első az őszi szezonban. Bízom benne, hogy ez adni fog egy olyan lökést és önbizalmat a csapatnak, amitől jól fogunk játszani és nyerünk" – mondta a találkozó előtt Márton Gábor a fehérvári klub honlapján. A szakvezető a siker kulcsát a gyors Ivan Petrjak és az erőszakos Zivzivadze csatárkettősben látta a kezdés előtt.

Az MTK a kezdés előtt csupán négy ponttal és három hellyel állt a Vidi mögött, azaz egyáltalán nem lehetett félvállról venni a vendégeket.

Villámrajtot vett a Fehérvár, és egy Dárdai, Petrjak, Hangya Szilveszter összjáték végén utóbbi lőtt a jobb alsó sarokba.

Bár főleg a veszélyesen futballozó Schön Szabolcs révén a fővárosi csapatnak is voltak lehetőségei, azért a Fehérvár a folytatásban is jóval több veszélyt jelentett a kapura. Alef, Zivzivadze és Dárdai Pál, de Mijatovics minden alkalommal védeni tudott.

A félidő végén még mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség, az egyik oldalon Dárdai fejese, a másikon Mezei szabadrúgása okozott izgalmas pillanatokat.

Cserék

Fordulás után is maradt ugyanolyan jó iramú a mérkőzés, Petrjak már a 47. percben helyzetbe került, míg az MTK részéről Varga Roland hagyott ki egy hatalmas helyzetet. Az 52. percben aztán megszületett a vendégek egyenlítő gólja: Varga szabadrúgását csak a lécre tudta tolni Kovács kapus, a visszapattanó labdát pedig Fiola mellett Bojan Miovszki bólintotta a hazai kapuba (1-1).

Az MTK támadójának 19 bajnokin ez volt a 9. gólja, és már van öt gólpassza is.

Az 59. percben ismét Petrjak szerezhetett volna gólt, de újabb óriási helyzetet ügyetlenkedett el az ukrán támadó. Két perccel később Márton Gábor csatársort cserélt: Zivzivadze és Nego helyére érkezett Nikolics Nemanja és Funsho Bamgboye.

Hullámzó volt a játék, jobbára a MOL Fehérvár volt a kezdeményező, míg az MTK inkább kontrákra rendezkedett be, aminek viszont a 75. percben meg is lett az eredménye. Egy remek kiugratással Schön indult meg a hazai kapu felé, akit addig rángatott Funsho, hogy tizenegyes lett a vége. A büntetőt Varga Roland értékesítette.

• A Ferencvárostól a télen igazolt szélsőnek ez már a negyedik gólja volt a kék-fehérek színeiben.

A fehérváriak természetesen mindent megtettek az egyenlítő gólért, azonban nem jártak sikerrel, miközben az MTK is megszerezhette volna a harmadik gólját. A Fehérvár a 2021-ben lejátszott három hazai bajnokiján csupán egyetlen pontot tudott szerezni, miután a Mezőkövesd elleni döntetlen mellett a Honvédtól és most az MTK-tól is kikapott. Eközben a fővárosiak a három idegenbeli meccsükön hét pontot gyűjtöttek az új évben (döntetlen Budafokon, győzelem Kisvárdán és Székesfehérváron).