Bronzérem
6

Dárdai Pál újabb bravúrja: a Hertha legyőzte a Mönchengladbachot

Hertha BSC - Borussia Mönchengladbach Sports soccer Bundesliga Horizontal
23 October 2021, Berlin: Football: Bundesliga, Hertha BSC - Borussia Mönchengladbach, Matchday 9, Olympiastadion. Berlin's Marco Richter (l) overcomes Mönchengladbach goalkeeper Yann Sommer (r) to make it 1:0. Photo: Andreas Gora/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and/or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by Andreas Gora / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A Dárdai Pál irányította Hertha BSC hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Borussia Mönchengladbachot a Bundesliga 9. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A Dárdai Pál edzette Hertha a szezont gyengén kezdő, azóta azonban egyre jobb formába kerülő Borussia Mönchengladbachot fogadta szombat este. A forduló előtt a berlini együttes három győzelem mellett öt vereséggel a tabella 13. helyén állt. A fővárosiak nagy önbizalommal várhatták a hétvégi meccset, lévén, hogy az előző fordulóban hatalmas bravúrgyőzelmet értek el a Eintracht Frankfurt otthonában.

Dárdai Pál középső fia, Dárdai Márton ötödször kapott lehetőséget a Hertha kezdőjében.

A 7. percben Benjamin Cortus játékvezető könnyű síppal befújt egy büntetőt a Gladbach javára, de a visszajátszás alapján nem tűnt úgy, hogy a berliniek játékosa szabálytalankodott volna, majd a videobíró segítségével felülbírálta saját döntését a bíró, így végül visszavonta a tizenegyest.

Meglepte a Hertha a Mönchengladbachot az első félidőben Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Andreas Gora

Az első negyedóra finoman szólva sem a Hertha támadásairól szólt, a hazaiaknál alig volt a labda. A meccs első igazán komoly helyzetére a 18. percig kellett várni, akkor Breel Embolo került gólhelyzetbe, de közelről kapu fölé lőtt. Bár a Mönchengladbach nyomasztó fölényben játszott, ez nem párosult eredménnyel. Sőt, a félidő hajrájában

az első valamirevaló helyzetét gólra váltotta a Hertha. A 40. percben egy hatalmas bedobás után alakult ki a helyzet a vendégek kapuja előtt, végül Marco Richter egészen kitekert testhelyzetben lőtt fantasztikus gólt.

Yann Sommernek esélye sem volt a gólnál Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Andreas Gora

Hiába próbálkozott az első félidőben ötször a Mönchengladbach, nem volt kaput eltaláló lövése.

A folytatásban sem változott a játék képe, látványos futball helyett óriási harc folyt a pályán. A Gladbach első kaput eltalált lövésére a 66. percig kellett várni, akkor Alassane Pléa középre tartó és erőtlen lövését fogta könnyedén Alexander Schwolow. A francia csatár pár perccel később ugyan a hálóba lőtt, de a gólját les miatt nem adták meg.

A meglehetősen fantázia nélkül futballozó vendégek a hátralévő időben is próbálkoztak becsülettel, de újabb gól már nem esett a meccsen, így végül a Hertha újabb bravúrgyőzelmet aratott. Először fordult elő a szezonban, hogy sorozatban két bajnokit nyert a Hertha egymás után, összeségében pedig ez volt Dárdai csapatának negyedik győzelme.