19:25VívásEszter Muhari-Auriane Mallo-Breton
22:15AsztaliteniszGeorgina Pota-Xiaona Shan
NyílNyíl

Rekordot állított fel a brazil fociválogatott - videó

fbl TOPSHOTS Horizontal
Brazil's Gabriel Barbosa (C) celebrates after scoring against Venezuela during the South American qualification football match for the FIFA World Cup Qatar 2022 at the UCV Olympic Stadium in Caracas on October 7, 2021. (Photo by YURI CORTEZ / AFP)
Továbbra is százszázalékos a brazil labdarúgó-válogatott a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozatban, miután a csütörtöki játéknapon a sereghajtó Venezuela vendégeként diadalmaskodott 3-1-re.

A venezuelai válogatott remekül kezdte a találkozót és már a 11. percben vezetést szerzett, amit egészen a 71. percig őrzött. A vendégek egy les gól után nem sokkal egyenlítettek, Marquinhos egy szöglet után fejjel vette be a hazaiak kapuját. Ezt követően Brazília fokozta a tempót és a fölénye a hajrára újabb góllá érett. A 3-1-es végeredményt Antony állította be a 95. percben, miután Raphinha passza után közvetlen közelről értékesítette a ziccert.

A brazil csapat megszakítás nélkül a tizedik sikerét aratta a selejtezőben, ez a sorozat történetének leghosszabb győzelmi szériája.

A második helyen álló argentinok az Uruguay otthonában játszott gól nélküli döntetlennel őrizték meg veretlenségüket.

Eredmények, 11. forduló:
Uruguay-Kolumbia 0-0
Paraguay-Argentína 0-0
Venezuela-Brazília 1-3 (1-0)
Ecuador-Bolívia 3-0 (3-0)
Peru-Chile 2-0 (1-0)

Az állás: 1. Brazília 27 pont/9 mérkőzés, 2. Argentína 19/9, 3. Ecuador 16/10 (19-11), 4. Uruguay 16/10 (13-10), 5. Kolumbia 14/10, 6. Paraguay 12/10, 7. Peru 11/10, 8. Chile 7/10, 9. Bolívia 6/10, 10. Venezuela 4/10