A Bundesliga 16. fordulójában a Borussia Dortmund hazai pályán 3-0-ra nyert az utolsó helyezett Greuther Fürth ellen, míg az RB Leipzig 1-1-es döntetlent játszott az Augsburg otthonánban.

A német bajnokságban második helyezett Dortmund a sereghajtó Greuther Fürth együttesét fogadta hazai pályán a 16. fordulóban. Marco Rose csapata az utóbbi két bajnokiát - köztük a Bayern München elleni rangadót - nem tudta megnyerni, ám az szinte elképzelhetetlennek tűnt, hogy az utolsó helyezett ellen ne győzzön. Az előző fordulóban a Fürth fennállása első hazai sikerét, egyben első idénybeli győzelmét aratta a Bundesligában.

Az első 10 percben nem játszottak veszélyesen Erling Haalandék, de a várakozásoknak megfelelően uralták a meccset. A 14. percben a Fürth előtt alakult ki az első komolyabb lehetőség, de Jamie Leweling megijedt a helyzettől és jócskán a kapu mellé lőtt. A 21. percben Haaland passzát gólra váltotta Thorgan Hazard, de a visszajátszások alapján éppenhogy lesen tartózkodott a belga támadó, így érvénytelen volt a dortmundi találat.

A 30. percben Haaland rárúgta a labdát a 16-oson belül az egyik védő kezére, és a videobírós visszajátszás alapján a játékvezető 11-est adott a Borussiának. A labda mögé a norvég csatár állt és megszerezte a 12. bajnoki gólját ebben a szezonban.

A félidő vége előtt még Reus szabadrúgása okozott veszélyt, de maradt az 1-0 az első 45 perc után.

A második játékrészt is a Dortmund kezdte aktívabban, de nem a megszokott elánnal támadott Marco Rose csapata. Az 58. percben Haaland és Dahoud lövését is blokkolta a Fürth védelme, de túl sok említésre méltó eseményt nem hozott a folytatás. A 63. percben oda tudott érni újra a dortmundi kapu elé a vendég együttes, de Leweling megint rossz megoldást választott. Egyre többet támadott a sereghajtó, a hazaiak közönsége sokszor füttyszóval fejezte ki elégedetlenségét.

A hajrában próbálta megszerezni a második gólt a Dortmund, de hiányzott az átütő erő a sárga-feketék játékából.

A 82. percben aztán újra betalált a Borussia, megint Haaland volt a gólszerző. A norvég csatár remekül érkezett Julian Brandt szabadrúgására és nagyszerűen fejelt a kapuba.

Erling Haaland két gólt szerzett a Fürth ellen Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Bernd Thissen

Haaland az 53. Bundesliga-meccsén az 53. gólját szerezte, minden sorozatot figyelembe véve pedig 74 mérkőzésen 76 gólnál tart már a Dortmund színeiben.

A 89. percben Donyell Malen is betalált, így a végére sima lett a Dortmund győzelme, amely továbbra is második az éllovas Bayern mögött.

Cserék

Az RB Lepizig az Augsburg otthonába látogatott a 16. fordulóban. A lipcseiek kezdőjében ott volt a kapuban Gulácsi Péter, a védelemben pedig Willi Orbán, míg Szoboszlai Dominik ezúttal a cserepadon kapott helyet.

A nagy fölényben játszó vendégcsapat André Silva góljával szerezte meg a vezetést a 19. percben, Szoboszlai a 64. percben lépett pályára.

Sok helyzetet hagyott ki a Leipzig, ami megbosszulta önmagát, mert az Augsburg a hajrában egy 11-essel kiegyenlített, így 1-1-es döntetlennel ért véget a mérkőzés.