Lewandowski két gólt lőtt, a Bayern kiütéssel győzött a Bundesligában

Horizontal
Bayern Munich's Polish forward Robert Lewandowski (R) is congratulated by teammates Bayern Munich's French defender Benjamin Pavard (C) and Bayern Munich's German midfielder Serge Gnabry after scoring the 4-0 goal during the German first division Bundesliga football match between VfB Stuttgart and FC Bayern Munich in Stuttgart, southwestern Germany on December 14, 2021. (Photo by Thomas KIENZLE / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A Bundesliga 16. fordulójában az éllovas Bayern München idegenben 5-0-ra kiütötte a VfB Stuttgartot.

A listavezető Bayern a mérkőzés előtt 15. helyezett Stuttgart otthonába látogatott a Bundesliga hétközi fordulójában. Julian Nagelsmann csapatából többen is koronavírus-fertőzés vagy sérülés miatt hiányoztak, de a hazai együttesnek is rengeteg játékosát kellett nélkülöznie.

Az első lehetőség a 10. percben Gnabry előtt adódott, aki a jobb oldalon indult meg, de lapos lövése elkerülte a jobb alsó sarkot. A 19. percben is a német válogatott szélső került helyzetbe, de éles szögből nem tudta bevenni Florian Müller kapuját.

A Bayern uralta a játékot, a Stuttgart többnyire védekezett, ám a 25. percben megszerezhette volna a vezetést a hazai együttes, de az egyiptomi Marmoush jócskán mellé lőtt egy szép kiugratás után.

A 27. percben Sané állt be a bajor szárcsapatba - Coman sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot - és egyből egy lövéssel tesztelte a kapust, majd szép passzal hozta játékba Pavard-t, de blokkolt a stuttgarti védelem.

A 40. percben aztán megtört a jég, gyönyörű góllal szerezte meg a vezetést a Bayern.

Sané passzolt a bal oldalon Gnabryhoz, aki 12 méterről állítgatás nélkül csavart a bal felső sarokba.

Stuttgarti lehetőségekkel indult a második félidő, de az 53. percben mégis a Bayern talált be újra. A középpályán szerzett labdát a bajor sztárcsapat, Thomas Müller ugratta ki Gnabryt, aki egy szép csel után okosan helyezett a jobb alsó sarokba.

Nem játszott rosszul a Stuttgart, de a Bayern védelme mindig jól zárt, és a hazaiak lövései is többnyire pontatlanok voltak.

A 68. percben végleg eldöntötte a három pont sorsát Nagelsmann együttese.

Ganbry adott remek passzt Lewandowskinak, a lengyel csatár kivárta a legjobb ütemet és szép mozdulattal emelte át a kapujából kifutó Florian Müllert.

Robert Lewandowski két gólt lőtt a Stuttgart ellen Forrás: AFP/Thomas Kienzle

A 72. percben megint ez a két Bayern-sztár játszott össze, Gnabry beadását estében lőtte közelről a kapuba a Bundesliga góllövőlistáját immár 18 góllal vezető Lewandowski.

A negyedik gól után sem állt le a müncheni gépezet, két perccel később Gnabry megszerezte a harmadik találatát is a meccsen, két gólpassza mellett.

A Bayern, főként a második félidei remek játékának és kegyetlen helyzetkihasználásának köszönhetően kiütötte a Stuttgartot, amelyre nagy küzelem várhat a továbbiakban a bennmaradás kiharcolásáért.