12:20ÖkölvívásHarrison Garside-Richard Kovacs
NyílNyíl

A Liverpool magabiztosan legyőzte a világ egyik leggazdagabb csapatát

fbl Horizontal
Liverpool's English defender Trent Alexander-Arnold (2nd L) celebrates with Liverpool's Brazilian midfielder Roberto Firmino (L) after scoring their third goal during the English Premier League football match between Liverpool and Newcastle United at Anfield in Liverpool, north west England on December 16, 2021. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Premier League 17. fordulójában a Chelsea hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az Evertonnal, míg a Liverpool 3-1-re győzött odahaza a Newcastle United ellen.

Chelsea-Everton

A Premier League-ben harmadik helyezett Chelsea a 14. helyen álló Evertont fogadta a 17. fordulóban. Thomas Tuchel nem küldhette pályára többek között Romelu Lukakut, Timo Wernert és Callum Hudson-Odoit sem, mert mindnyájan pozitív koronavírus-tesztet produkáltak.

Hatalmas lendülettel kezdte a meccset a Chelsea, de Reece James és Mason Mount lövése is kevéssel kerülte el a kaput.

Óriási labdabirtoklási fölényben futballozott a BL-címvédő, amely végigtámadta az első félidőt, de a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben is a londoniak akarata dominált, de a vezető gól továbbra sem akart megszületni, egyre fogyott a Chelsea ideje. A 70. percben tört meg a jég, Mount kapott labdát a 16-oson belül és éles szögből bebombázta a kapu rövid oldalába.

Sokáig nem örülhetett a Chelsea, mert az Everton szinte a semmiből négy perccel később kiegyenlített Jarrad Branthwaite közeli góljával.

A Chelsea nem tudta legyőzni az Evertont Forrás: AFP/Justin Tallis

A 80. percben Thiago Silva fejelhetett volna gólt, de Jordan Pickford óriási bravúrral védett. A győztes találatot már nem tudta megszerezni Tuchel együttese, amely hiába játszott nyomasztó fölényben, csak döntetlent ért el a Stamford Bridge-en az Everton ellen.

Liverpool-Newcastle

A Liverpool rossz előjelekkel készülhetett a kiesőhelyen álló Newcastle elleni mérkőzésre, ugyanis a Premier League-t sújtó koronavírus-hullám Jürgen Klopp csapatát is elérte. A mérkőzést ugyan nem kellett elhalasztani, de három játékos, Virgil Van Dijk, Curtis Jones és Fabinho is pozitív vírustesztet produkált, így egyikőjük sem léphetett pályára.

Ettől függetlenül is magasan a hazai együttes volt a meccs esélyese, mégis nagy meglepetésre az ősszel arab konzorcium tulajdonába kerülő Newcastle szerzett vezetést Jonjo Shelvey bombagóljával.

A korábban éppen a Liverpoolban is megforduló középpályás 22 méterről gyönyörűen csavart a kapu jobb oldalába a 7. percben.

Jonjo Shelvey bombagóljával vezetett a Newcastle Forrás: AFP/Oli Scarff

Klopp csapata egy Sadio Mané-kapufával válaszolt, majd Diogo Jota lövése találta el az oldalhálót a 19. percben. A portugál támadó két perccel később már nem hibázott, egy beadás után még védte a fejesét a kapus, de az ismétlésből már gólt szerzett.

Gyorsan fordított a Liverpool, egy labdaszerzés után Mané lövését még védte Martin Dubravka, de a kipattanót Mohamed Szalah a kapuba vágta.

• Szalah zsinórban a 15. PL-meccsén lőtt gólt és adott gólpasszt, ezzel utolérte a Leicester City sztárját, Jamie Vardyt, így ketten tartják ezt a rekordot az angol élvonalban.

Az első félidőben újabb gól már nem esett, maradt a 2-1-es liverpooli előny.

A második játékrész elején Alex Oxlaide-Chamberlain esett el a 16-oson belül, azonban nem kapott 11-est a Liverpool. Az 57. percben Jacob Murphy próbálkozott egy lövéssel, de a Newcastle játékosának kísérlete elkerülte a kapu jobb oldalát. A 71. percben Shelvey végzett el veszélyes helyről szabadrúgást, a labda éppenhogy elkerülte a jobb felső sarkot, bár Alisson rajta volt.

A 81. percben végleg eldönthette volna a meccset a Liverpool, de Dubravka hatalmasat védett Mané helyzeténél, ahogyan később Naby Keita emelésénél is.

A 87. percben egy hatalmas bombagóllal Alexander-Arnold végleg lezárta a meccset. Az angol válogatott játékos jó 25 méterről vállalkozott lövésre, a labda védhetetlenül vágódott a léc alá.

Alexander-Arnold hatalmas gólt lőtt a Newcastle ellen Forrás: AFP/Oli Scarff

A folytatásban újabb gól már nem esett, a Liverpool sorozatban hatodszor győzött a Premier League-ben.