A Chelsea hat góllal üzent a Real Madridnak a BL-visszavágó előtt

Horizontal
Chelsea's English midfielder Mason Mount celebrates scoring the team's sixth goal during the English Premier League football match between Southampton and Chelsea at St Mary's Stadium in Southampton, southern England on April 9, 2022. (Photo by Adrian DENNIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Chelsea 6-0-ra nyert a Southampton otthonában, míg a Bajnokok Ligája-szereplésért harcoló Arsenal hazai pályán kapott ki a Brighton csapatától az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának szombati játéknapján.

A Lőw Zsoltot másodedzőként foglalkoztató vendégeknél Mason Mount és Timo Werner két-két, Kai Havertz és Marcos Alonso egy-egy gólt szerzett.

• Mason Mount, a Chelsea középpályása ebben a szezonban már ötödik alkalommal lőtt gólt és adott gólpasszt egy Premier League-meccsen. Ennél többször ez egyetlen játékosnak sem sikerült a 2021/22-es szezonban - Mohamed Szalahnak van ugyanilyen statisztikája.
Mason Mount elképesztő formában futballozik az idei szezonban Forrás: AFP/Adrian Dennis

A Bajnokok Ligája-címvédő londoniak a 31. percben már 4-0-ra vezettek. Hasonlóan gyorsan legutóbb is a Chelsea jutott el négygólos különbségig vendégként a Premier League-ben, méghozzá 2011 októberében, amikor a 27. percben már 4-0 volt az állás a javukra a Bolton Wanderers otthonában.

• A hazaiak kapuját azon a meccsen Bogdán Ádám védte.

A Southampton 21. alkalommal kapott legalább négy gólt az első félidőben a PL-ben, ebből hét alkalommal Ralph Hasenhüttl (33%) irányította a csapatot. A Szenteknek szombati már az ötödik nyeretlen bajnoki meccsük volt sorozatban.

A Brighton hétmeccses nyeretlen szériája viszont véget ért, mivel 2-1-re győzött az Arsenal otthonában.