A Hoffenheimben élő Petry Zsolt egy éve nem dolgozik, a felesége – aki egy divatruhabolt vezetője – fizetéséből él a három fős Petry család. Az anya tartja el Petryt és lányukat, Viktóriát. Az idősebb gyermekük, Szonja már nem él velük. Nehéz időket élnek, de nem adja fel, harcol az igazáért.
A Hertha korábban azzal indokolta a 55 éves szakember menesztését, hogy a Magyar Nemzetben megjelent interjú a klub beleegyezése nélkül készült. Hangsúlyozták, hogy a Hertha korábban aláírta a Sokszínűségi Chartát, Petry nyilatkozata pedig szembement a klub által vállalt és vallott értékekkel. A kirúgott kapusedző ezt követően beperelte klubját, és akár 13 évnyi végkielégítést is kaphat az ügy végén.
"Azt hittük, pár héttel később el is kezdődik a per, de szeptember elsejére tették. Ilyet még az ügyvédem sem élt meg tizenkét éves praxisa során.
Így most újabb fél évig munkanélküli leszek. Ugyanis, a német szabályok szerint, ha bárhol elhelyezkedem, akár csak egy barkácsáruházban, akkor vége a pernek. Rengeteg pénzről van szó.
Most 55 éves vagyok, és még tizenkét évem van a nyugdíjig. Ha azt vesszük, hogy a Herthánál határozatlan idejű szerződésem volt, akkor tizenhárom évnyi pénzemre is igényt tarthatok" - mondta a Blikknek Petry Zsolt, aki Dárdai Pál stábjában is dolgozott kapusedzőként.
Petry Zsolt a jövőre gondolva beiratkozott egy intenzív angol nyelvtanfolyamra, mert ezek után nem lesz könnyű elhelyezkednie Németországban.
"Én nem érzem úgy, hogy megsértettem volna bárkit is azzal, amiért más a véleményem, eltérőbb, mint a német fősodoré.
Továbbra is állítom, a véleménynyilvánítás szabadságába ez maximálisan belefér, s nem bocsáthatnak el azért, mert másképp látom a világot. A munkámban nem volt hiba, teljesen meg voltak vele elégedve.
Az pedig nem volt benne a szerződésemben, de még utalás sem, hogyan kell a klubnál gondolkodnom. Optimistán várom a pert, csak kezdődne már el végre" - tette hozzá Petry, akivel próbált a Hertha peren kívül megegyezni, azonban m az álláspontok messze voltak egymástól.