Harry Kane újabb Premier League-rekordot döntött

Horizontal
Tottenham Hotspur's English striker Harry Kane applauds supporters at the final whistle of the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and Wolverhampton Wanderers at Tottenham Hotspur Stadium in London, on August 20, 2022. - Final score Tottenham Hotspur 1 Wolverhampton Wanderers 0 (Photo by Ian Kington / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Tottenham Hotspur egy góllal jobbnak bizonyult vendégénél, a Wolverhampton Wanderersnél szombaton az angol labdarúgó Premier League harmadik fordulójának nyitómérkőzésén.

A londoni alakulat Harry Kane 64. percben szerzett találatával tartotta otthon mind a három pontot. Egy döntetlen mellett ez volt a Tottenham második sikere az új idényben, minek köszönhetően a tabella élére ugrott hét pontjával.

Harry Kane 10 éve mutatkozott be a Premier League-ben, most gólrekorder lett Forrás: AFP/Ian Kington

Kane egy szöglet után fejelt az ellenfél kapujába, és ez volt pályafutása 185. gólja a Premier League-ben, amivel rekorder lett. Még soha senki nem szerzett egy klub színeiben 185 gólt a PL-ben, eddig Kane és Sergio Agüero (Manchester City) állt 184 találattal.

Gyorsan hátrányba került, de fordítani tudott a Crystal Palace az Aston Villa ellen. A birminghami vendégcsapat az ötödik percben jutott előnyhöz, utána azonban a londoni gárda háromszor is betalált. A fő érdem a két gólt szerző csatáré, Wilfried Zaháé, aki ugyanakkor kevéssel a második gólja előtt tizenegyest hibázott.

Az újoncok közül a Fulham házigazdaként 2-0-ra vezetett húsz perc játék után a Brentford ellen, aztán 2-2 lett, Aleksandar Mitrovic 90. percben szerzett fejesgólja azonban győzelmet hozott a hazaiaknak. Az élvonalba szintén most visszakerült Nottingham Forest az Everton vendégeként szerzett egy pontot.
A Southampton a Leicester City otthonából tért haza győzelemmel.