Dzsudzsák góljával hátrányból fordítva nyert a Debrecen az NB I-ben - videó

DZSUDZSÁK Balázs
Dzsudzsák Balázs, a Debrecen játékosa a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójában játszott Debreceni VSC - Alaskert visszavágó mérkőzésen a Nagyerdei Stadionban Debrecenben 2023. augusztus 3-án.
A ZTE hiába játszott jobban és vezetett az első félidő után 1-0-ra, a második játékrészbe  a Debrecen Dzsudzsák Balázs vezérletével és nem mellékesen gyönyörű góljával fordítani tudott, és hazavitte a három pontot, amivel ismét fellépett a tabella harmadik helyére.

Az egerszegi kispadra visszatérő Márton Gáborra nem várt könnyű feladat, hiszen a tabellán negyedik, jó formában lévő Debrecent fogadták. Az első félidő első 37 perce azonban úgy telt el, hogy sem Dombó Dávidnak, sem Megyeri Balázsnak nem volt védenivalója.

Cserék

A 38. percben aztán a Loki védelme eladott egy labdát, amit jól Mance remekül tartott meg, a centerezésről ismét csak lekésett egy vendég védő,

a pontosan érkező Yohan Croizet-nak már csak annyi dolga volt, hogy közelről az üres kapuba passzoljon.

Ha volt is bármi alapja a pletykának, hogy a francia játékos az első napokban összekülönbözött Márton Gáborral, ezzel a góllal alighanem rendeződött is kettőjük viszonya.

Az első félidő egy kis kakaskodással zárult, miután a debreceni cserejátékosok nekimentek Evangelunak, aki a kispad előtti dobozokra lökte Manrique-ot. A görög hiába ment rögtön bocsánatot kérni, a vendég játékosok nem kértek belőle.

Dzsudzsák Balázs vezérletével fordított a második félidőben a DVSC Forrás: MTI/Derencsényi István

Az 57. percben váratlanul egyenlített a Loki: ezúttal a hazaiak vesztettek labdát a saját tizenhatosuk előtt, ami

Dzsudzsák Balázs elé került, a válogatottsági rekorder pedig kettőt tolt rajta, majd az ötös bal sarkáról kilőtte a hosszú alsó sarkot (1-1).

Dzsudzsák Balázs gólját ide kattintva tudja megnézni!

A debreceni kapitány percekkel később 20 méterről lőhetett, de Dombó ezúttal ki tudta ütni a léc alá tartó labdát. A Loki továbbra is támadásban maradt és egy újabb labdaszerzést követően meg is fordította az állást: Oliveira beadását Várkonyi Bence Loncart megelőzve a saját kapujába lőtte (1-2).

Idegenbeli győzelmével a Debrecen feljött a tabella harmadik helyére, míg a ZTE maradt a 10., és csak egy ponttal előzi meg a kieső helyen álló Mezőkövesdet és Kisvárdát.

OTP Bank Liga, 14. forduló:
ZTE FC-Debreceni VSC 1-2 (1-0)
Zalaegerszeg, 1914 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Croizet (39.), illetve Dzsudzsák (56.), Várkonyi (68., öngól)
sárga lap: Mance (27.), Evangelu (45.), illetve Bárány (34.), Vajda B. (44.), Oliveira (94.)

ZTE FC: Dombó - Várkonyi, Evangelu, Bedi - Lesjak (Huszti, 80.), Mance (Spoljaric, 80.), Sankovic (Szalay Sz., 88.), Csóka - Croizet - Németh D. (Mim, 69.), Sajbán (Ubochioma, 80.)

Debreceni VSC: Megyeri - Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi (Mojzis, 83.) - Loncar, Manrique - Vajda (Oliveira, a szünetben), Dzsudzsák (Romancsuk, 83.), Domingues (Szécsi, 73.) - Bárány (Tuboly, 90.)