A Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2-1-re nyert a Mezőkövesd Zsóry FC otthonában a labdarúgó Merkantil Bank Liga ötödik fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

A 23. percben Haris Attila középre lőtt büntetőjét védte a hazaiak kapuját őrző Winter, csapata ezt követően megszerezte a vezetést Cibla révén, de a csongrádiak a hajrában fordítottak: előbb Borvető a 84. percben, majd Novák a 90. percben volt eredményes.

Mezőkövesd, Szeged
A Szefed ellen is kikapott a Mezőkövesd
Fotó: Mezőkövesd Zsóry/Facebook

A nyolcpontos Szeged ezzel ötödik, míg a tavasszal még élvonalbeli Mezőkövesd az utolsó helyen áll.

"Ezért dolgozunk egész héten. Az első félidőben is jobbak voltunk. Nagyon örültem a gólnak, főleg a 90. percben.

Van tartása a csapatnak, nagyon jó a közösség, ezek kellenek. Egy jó öltöző 10-15 pontot is tud hozni a csapatnak. Jó pár helyzetet kihagytunk, nem voltunk elég pontosak, de annyit lövünk mindig, amennyit kell"

- mondta a Szeged játékosa, Novák Csanád az M4 Sport kamerája előtt.