Az Internazionale 4-4-es döntetlent játszott a Juventussal Milánóban, az olasz labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában.

A vasárnapi, Derby d'Italia nevet viselő Inter-Juventus mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést, a torinóiak viszont már az első harminc perc végére fordítottak. Ennek ellenére a szünetre ismét az Internazionale mehetett előnnyel (ötgólos első félidőt még sosem hozott a Derby d'Italia a Serie A-ban), és a címvédő az 53. percben már 4-2-re vezetett. A Juventusban azonban maradt tartalék, és a 19 éves Kenan Yildiz két góljával pontot mentettek a vendégek – a török focista az egymás elleni meccsek történetének legfiatalabb duplázója lett.

Derby d'Italia, Juventus, Inter, Inter-Juventus, Internazionale, Serie A, olasz foci
4-4-es döntetlennel zárult az Inter-Juventus rangadó a Serie A-ban
Fotó: Gabriel BOUYS / AFP

1975 óta nem volt olyan Derby d'Italia, amely legalább nyolc gólt hozott – mostanáig. A döntetlennel a két csapat között megmaradt az egypontos különbség az olasz bajnokság tabellájának 2-3. helyén, az éllovas Napoli viszont így négypontos előnyben van a második Interrel szemben.