Az Egyesült Államok és Észak-Korea között semmiféle diplomáciai kapcsolat nincsen. Ezért is sokkolt mindenkit 2013-ban Dennis Rodman, amikor Kim Dzsongun meghívására Észak-Koreába látogatott. A diktátorról kiderült, hogy nagyon szerette a kilencvenes évek Chicago Bullsát, amely 1991 és 1998 között 6 NBA bajnoki címet nyert, az 1996 és 1998 közötti triplázás alkalmával Rodmannel a csapatban. Ennél jobb indok nem is kellett Kimnek az invitáláshoz, a "Féreg" pedig volt elég őrült ahhoz, hogy elfogadja azt.
Az elmúlt négy évben többször is járt a diktatorikus országban és állítása szerint barátok lettek a fővezérrel. Ahogy az ex-kosaras mondta:
Lovagolgatunk, lazulunk, síelünk, politikáról pedig szinte semmit nem beszélünk és ez a legjobb az egészben.
Azt is megjegyezte, hogy szerinte életre szóló barátságot kötöttek Kimmel, aminek persze koreai oldalról lehet egy kis propaganda-szaga, azaz ezáltal igyekeznek emberibbnek feltüntetni a diktátort.
Mivel Dennis Rodman ennyire összehaverkodott Kim Dzsongunnal (ezt leírni is félelmetesen abszurd), az amerikai kormány - élen az elnök Donald Trumppal, aki szintén jóban van Rodmannel - elgondolkodott azon, hogy az ex-kosarasnak diplomáciai szerepet adjon.
Annak az embernek, akiről az elmúlt 30 évben szinte csak a botrányai miatt hallottunk (azt tegyük hozzá, az NBA történetének egyik legjobb lepattanózójáról és védőjátékosáról van szó).
Aki egyszer összeházasodott magával, aki nőnek öltözve jelent meg meccseken és a médiában is, akit minden ellenfele szívből utált, aki egyszer lefejelt egy bírót, akiről mindenki tudja, hogy alkoholproblémái vannak és akit többször ítéltek el ittas vezetésért és akinek annyiszor gyűlt meg a baja a hatóságokkal, ami egy kisebb városnak is sok lenne.
Félreértés ne essék, nem bűnöző, egyszerűen csak más az életmódja, mint a legtöbb embernek. Nagyon más.
Nem is olyan régen pedig felajánlotta szolgálatait ő is, hogy szívesen segítene rendezni a külpolitikai viszályokat a két ország között, mert mindkét vezető a barátja, az atomhelyzet pedig kezd elfajulni. Az érdeklődés tehát kölcsönös az amerikai oldal felől. Az Észak-Korea-szakértő Ken Gause is elmondta:
talán nem ő a legjobb nagykövet-jelölt, de ő az egyetlen lehetőség.
Kezdhetünk eljátszani a gondolattal: Donald Trump és Kim Dzsongun erőltetett mosollyal fognak kezet egy fénykép erejéig, míg a háttértben a "Féreg" véletlenszerű ruházatban, véletlenszerű hajszínnel és megszámlálhatatlan ékszerrel szintén mosolyog, de legalább őszintén. Az biztos, hogy rajta nem fog múlni, ő megtesz majd mindent a világbékéért.