A fáklya helyi idő szerint reggel 6 órakor érkezett meg Görögországból a sydneyi reptérre, ahonnan rendőri kíséret mellett szállították a híres Operához. A helyszínen több ezren, míg a televízión keresztül több millióan figyelték, ahogy az ausztrál miniszterelnök jelenlétében rendezett fogadó ünnepséget követően a már visszavonult ausztrál sprinter - a váltó első tagjaként - 400 métert futott az Operától a közeli kikötőig.
A fáklya ezt követően bejárta a legutóbbi játékok fontosabb helyszíneit. Stephen Waugh krikett-sztár újra meggyújtotta a lángot az olimpiai stadionban, majd Susie Maroney hosszútávúszó a város leghíresebb strandján, a Bondi Beachen futott, később az NBA-ben is megfordult kosárlabdázó, Shane Heal elvitte a fáklyát a város főként görögök lakta kerületébe, Brighton-le-Sandsba.
A váltófutás szombaton az 1956-os olimpia helyszínén, Melbourne-ben folytatódik. A láng útja során 27 országban 78 ezer km-t tesz meg, mielőtt visszatér a XXVIII. nyári olimpia augusztus 13-án sorra kerülő megnyitójára. Az 1936-os debütálás óta most először mind az öt kontinenst érinti a staféta, amelyben 300-500 méter erejéig mintegy 11 ezer futó kap lehetőséget.
A láng valamennyi korábbi nyári olimpiai helyszínen megfordul majd, illetve rendezőjelölteknél is "látogatást tesz". A legtöbb városban, szám szerint négyben, az Egyesült Államok fogadhatja.