Vágólapra másolva!
Augusztus 14-22., Markopulo lövészpálya.
Vágólapra másolva!

Eredmények:
női légpuska, 10 m, női légpisztoly, 10 m, női trap, női dupla trap, női sportpisztoly, 25 m, női skeet, női összetett puska, 50 m

férfi légpisztoly, 10 m, férfi trap, férfi légpuska, 10 m, férfi szabadpisztoly, 50 m, férfi dupla trap, férfi futócél, 30 plusz 30, férfi térdelő puska, 50 m, férfi gyorstüzelőpisztoly, férfi összetett puska, férfi skeet

férfiak: Pálinkás Lajos (gyorstüzelő pisztoly), Sidi Péter (kisöbű sportpuska összetett, fekvő, légpuska), Simon Attila (szabadpisztoly, légpisztoly)
nők: Csonka Zsófia (női légpisztoly, női sportpisztoly), Erdős Dorottya (női légpisztoly, női sportpisztoly), Igaly Diána (női skeet), Joó Éva (női sportpuska összetett, női légpuska), Krzyzewsky Beáta (női sportpuska összetett, női légpuska)

A sportlövészet megszületése a puskapor európai hadászatban való megjelenéséhez köthető, az első, dokumentált lövőversenyre 1472-ben, Svájcban, Zürichben került sor. Persze igazából a 20. században beszélhetünk erről sportágként, amikor is egyfajta szabványosításáról döntöttek.

A lövészet népszerűsége 1907-től kezdett emelkedni, amikor is megalakult a nemzetközi szövetség (először International Shooting Union néven, ebből alakult ki a International Shooting Sport Federation elnevezés). Érdekesség, hogy a férfiak már 1896-ban is megmérkőztek egymással az olimpián, a különféle versenyszámokban a hazai versenyzők remekeltek, Frangudisz, Orfanidisz, Karaszevdasz és Pavlidisz révén egy "zsák" aranyat gyűjtöttek be.

Forrás: MTI

Az állatvédők nem kis felháborodására 1900-ban, Párizsban a lövőversenyek érdekességét az élő célpontok adták, a galambokat azért ettől kezdve váltotta fel a műmadár. 1904-ben és 1928-ban kimaradt az olimpiai műsorból a lövészet, 1968 és 1980 között viszont már a hölgyek is rajthoz állhattak - közös viadalban a férfiakkal. Az "elválásra" 1984-ben, Los Angelesben került sor.

Szerencsére akad említésre méltó magyar múlt is: Prokopp Sándor 1912-ben hadipuska-versenyben, Takács Károly 1948-ban és 1952-ben gyorstüzelő pisztolyban, Hammerl László 1964-ben, míg Varga Károly 1980-ban a kisöbü puska fekvő számában lett aranyérmes.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!