Miért viselnek az úszók két úszósapkát?
Mint azt Ellen Gandy pillangóúszótól megtudtuk, az úszónők több napig nem mosnak hajat az úszóversenyek előtt, hogy ne csússzon le róluk a sapka. De az úszók nemcsak ezt a praktikát vetik be a siker érdekében, hanem például rendszeresen két úszósapkát viselnek. Ennek az az oka, hogy csökkentsék a közegellenállást, és hogy még stabilabban rögzítsék az úszószemüvegüket.
Miért mennek a műugrók meleg vizes medencébe az ugrásuk után?
Jellemző kép volt a műugróversenyek során, hogy az ugrás után valamennyi sportoló egy kicsi medencéből figyelte, milyen pontszámot kap. A rítusnak az a funkciója, hogy egy kicsit ellazuljanak a műugrók, illetve a meleg víz segítségével melegen tartsák az izmaikat.
Az aranyérmek tényleg aranyból készülnek?
Az olimpiai bajnokok lényegében ezüstérmet visznek haza. A Londonban átadott aranyérmeknek 92,5 százaléka ezüst, 6,16 százaléka réz, és csak mindössze 1,34 százaléka arany. A NOB előírása szerint az aranyérem legalább 92,5 százalékának ezüstből kell készülnie és legalább hat gramm aranyat kell tartalmaznia.
Miért van bekötve a műugrók csuklója?
A 10 méteres toronyugrók hiába ugrálnak olyan magasságból, mint egy háromemeletes ház, szinte csobbanás nélkül érkeznek meg a vízbe. Ennek az az oka, hogy az előre nyújtott tenyerükkel törnek utat a vízbe, ami viszont óriási megterhelést jelent a csuklóknak. A fájdalom ellen egyedül a csuklójuk körbetekerésével tudnak védekezni, de ez csak átmeneti megoldás, hosszú távon tönkreteszi a csuklót a hatalmas igénybevétel.
Miért viselnek napszemüveget a strandröplabdázók éjszaka is?
"Még kezdő koromban volt egy elég szerencsétlen tapasztalatom, amikor nem vittem napszemüveget egy éjszakai meccsre. A pályakivilágítás nagyon zavaró volt, folyamatosan problémát jelentett. Aztán a meccs közepén elvetődtem egy labdáért, és mindkét szemem telement homokkal. Egy átlagos mozdulatból 15 perces ápolás lett" - foglalta össze Tyra Turner amerikai strandröplabdázó, hogy miért van szükségük éjszaka is napszemüvegre.
Miért mennek a pályakerékpárosok ilyen lassan az első körben?
A pályakerékpározóknál az első helyen álló mindig jóval több energiát használ fel, mint a második, mögötte szélárnyékban tekerő bringás. Ha végig teljes intenzitással tekernének, akkor a vezető teljesen kiszipolyozná magát, ezért inkább egymás közelében hajtanak lassan, majd a végén csinálnak egy gyors sprintet.
Miért van rengeteg sportoló testén színes szalag?
A focitól a kajak-kenun át a strandröplabdáig rengeteg olyan sportolót láthattunk, akiknek a testük különböző részeire színes szalagok vannak ragasztva. A Kinsio-szalagnak több funkciója is van, jó hatással van az izomműködésre, az ízületekre és a keringésre is. Bár több sportoló is esküszik rá, sokak szerint azonban inkább placebóhatása van.
Miért mindig más a bevonulók sorrendje?
Minden olimpián más sorrendben vonulnak be az országok a megnyitóünnepségen. Az első olimpiákat rendező görögök mindig elsőként vonulnak, a házigazdák pedig utolsóként, a többi ország sorrendjét pedig a házigazda ábécéje határozza meg.
A cikk a Business Insider összeállítása alapján készült.