2020.06.27. 19:19
Újpesten csak 2 perc a ráadás
Újpesten véget ért a meccs
2020.06.27. 19:20
93. perc, szöglet a Debrecennek
Cikkünk folyamatosan frissül
Kövesse a kiesési rangadókat élőben az Origón.
18:18
2020. június 27.

Ez az NB I utolsó játéknapjának legnagyobb kérdése, köszöntjük olvasóinkat! Tartsanak velünk, hiszen élő tudósítással jelentkezünk a magyar labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának kiesésről döntő három meccséről: Debrecen-Paks, Diósgyőr-Kisvárda, Újpest-Kaposvár.

18:21

A debreceniek várhatják a legnehezebb helyzetből az utolsó fordulót, hiszen jelenleg Kondás Elemér együttese áll a 11., kieső helyen. Hogy pontosan milyen forgatókönyvek léphetnek életbe, és hogy a négy, még veszélyben lévő alakulat hogyan menekülhet meg, vagy eshet ki, azt alábbi cikkünkben részleteztük:

Elképesztő módon, de még a 108 éve NB I-es Újpest is kieshet

Ugyan a Ferencváros már az OTP Bank Liga 30. fordulójában megnyerte a bajnokságot, ennek ellenére az utóbbi évek legizgalmasabb végjátékára van kilátás az NB I utolsó fordulójában, amelyben két csapat küzd a bronzéremért, négy pedig a kiesés elkerüléséért. A 33. forduló hat meccse közül ötnek lesz tétje.

18:30

A harmadik helyért a Puskás Akadémia és a Mezőkövesd harcol, előbbi a Budapest Honvédet fogadja, utóbbi a bajnok Ferencváros otthonába látogat 20.00 órától. Előzetesen a jelenleg is a tabellán 3. felcsútiak tűnnek befutónak.

19:18

A zalaegerszegiek a MOL Fehérvárt fogadták a nyitómeccsen, és bár Hodzic góljával a vendégek kerültek előnybe, a csereként pályára lépő Babati a 83. percben a kezdőkörből lőtt bombagólt és mentette döntetlenre a találkozót.

19:31

Debrecenben a csapat nem szeretne búcsúzni az NB I-től, aki viszont biztosan búcsúzik, az Tőzsér Dániel, akinek ez lesz pályafutása utolsó mérkőzése, őt köszöntötték a kezdőrúgás előtt.

19:33

Szécsi Márk lőtt éles szögből kapura, Rácz Gergő azonban könnyedén védte a próbálkozást.

19:36

Annak ellenére, hogy Waltner Róbert csapata már biztosan búcsúzik az NB I-től, bátran játszik a Rákóczi a Szusza Ferenc Stadionban. Az 5. percben Banainak már bravúrra volt szüksége, hogy kivédje Bévárdi fejesét.

19:39

Obradovic eszmélt a leghamarabb egy kapu előtti kavarodás után, és megszerezte a vezetést a Kisvárdának. Ezzel Bódog Tamás együttese nagyon jó helyzetbe került, hiszen a szabolcsiak döntetlennel is biztosan bennmaradnak.

19:41

A diósgyőri Rui Pedro szeretett volna büntetőt kiharcolni, de látványosan feldobta magát, a játékvezető pedig 11-es helyett sárga lapot adott a portugál támadónak.

19:44

Hiába kezdett jól a Kaposvár, a lila-fehérek első helyzetüket gólra váltották: Simon Krisztián kapott remek labdát a jobb oldalon, a hazaiak csapatkapitánya pedig értékesítette a ziccert. Ezzel a IV. kerületben is megnyugodhatnak.

19:46

15 perc elteltével a Kisvárda és az Újpest már vezet, nagyon úgy tűnik, hogy a Debrecen, vagy a Paks búcsúzik majd. A Lokinak csak a győzelem jelent bentmaradást.

A 15. percben:
Debrecen-Paks 0-0
Diósgyőr-Kisvárda 0-1
Újpest-Kaposvár 1-0

19:48

Ivanovszki érkezett remekül a kapu elé egy centerezésre, de az északmacedón játékos a védő szorításában mellé pörgette a labdát.

19:49

Osváth ment el szépen a jobb oldalon, majd középre adott, Könyves Norbert fejese pedig utat talált a debreceni kapuba.

19:54

Adeniji került óriási ziccerbe, már csak Rácz mellett kellett volna elgurítania a labdát, a paksiak kapusa azonban óriási bravúrral szögletre mentett.

19:55

Ivószünet

Pihenő a csapatoknak, frissítenek a játékosok, majd folytatódhat a játék. 25 perc elteltével egyaránt 1-0-ra vezet az Újpest, a Kisvárda és a Paks, így jelen állás szerint a Debrecen a kieső.

A 25. percben:

19:57

Bertus beívelésére Szélpál érkezett lendületből, Kosicky kezében kötött ki azonban vendégek játékosának fejese.

19:58

Ezúttal is Akaniji lőtt a 16-os balszéléről, Rácz Gergő azonban ezt a próbálkozást is szögletre tenyerelte.

19:59

Ádám Martin és Balázs Benjámin fejelt össze egy párharc során, a kaposvári támadó jött ki rosszabbul a dologból, hosszasan ápolták, de a jelek szerint folytatni tudja a játékot.

20:03

Könyves Norbert fejese utat talált a debreceni kapuba:

20:03

Simon Krisztián kiváló lövése után közel a biztos újpesti bennmaradás.

20:06

Jelen állás szerint legalábbis Obradovic találatával meghosszabbítja NB I-es tagságát a szabolcsi alakulat.

20:08

Óriási vihar tombol Miskolcon, szakad az eső és villámlik, Vad II István így félbeszakította a mérkőzést.

20:14

Az újpestit le is kell cserélni, ám a kaposvári játékos még csak sárga lapot sem kapott.

20:15

Novotny Soma lövi a második újpesti gólt, ezzel az Újpest nemhogy nem esik ki, de már 6. a tabellán!

20:17

A Perosevicet váltó Bacsa Patrik lövi az újabb újpesti gólt, Simon Krisztián oxival ugratta ki a leshatárról induló csapattádat, aki kapásból lőtt a kapuba.

20:19

Ráadásul egy óriási DVTK helyzettel, Márkvárt szöglete után épphogy lemaradtak a a hosszú oldalon a csapattársak.

20:20

A lila-fehérek 3-0-ra vezetnek, a Paks pedig továbbra is Könyves Norbert góljával van előnyben a Nagyerdei Stadonban.

20:21

Márkvárt találta telibe a felső lécet szabadrúgásból - nagyon érik az egyenlítés.

20:25

Elképesztő góllal duplázza meg az előnyét Bódog Tamás csapata: Fernando Viana kap labdát az ötösön belül, kapura pöcköli, Bukrán véd, ám a labda visszapattan a támadóra, onnan pedig a kapuba!

20:26

Íme az újpestiek második és harmadik találata:

20:34

Szécsi helyett Trujic, Bényei helyett pedig Milunovics a pályán, jön a második félidő.

20:36

Nagy Richárd, Pintér Ádám és Vachtler Csaba jön a Kaposvárba.

20:37

Bacsa Patrik már a második gólját lövi, ezúttal is Simon Krisztiántól kapja a passzt középen, az elcsúszó védő mellett pedig kilövi a hosszú sarkot.

20:44

Ez a hivatalos nézőszá, soha ennyien nem voltak még kíváncsaik ennyien egy Debrecen - Paks párharcra.

20:46

Zsótér vert át két védőt majd lőtt a 16-os bal sarkáról, Pogacsics pedig éppen Máté Zsolt elé ütötte a labdát, aki a kipattanóból megszerezte az ötödik újpesti gólt.

20:52

A mezőnyfölény azonban kevés, gólok kellenek a DVSC-nek, különben biztosan búcsúznak.
60.perc
Debrecen - Paks 0-1
Újpest - Kaposvár 5-0
50. perc
Diósgyőr - Kisvárda 0-2

20:55

Hahnt váltotta a rutinos támadó, de Szakály is pályán, aki Bertus helyére érkezett.

20:58

Itt a második félidei ivószünet, egy utolsó frissítés és kiderül, hogy a DVSC-nek, vagy a Paksnak lesz-e ez az utolsó 20 perce az NB I-ben egy ideig.

20:59

Pogacsics Krisztiánt a 20 éves Bonnyai Márk váltja a kapuban.

21:01

Továbbra is 2-0-ra vezet a Kisvárda és biztos bennmaradó.

21:03

Óriási kapushiba paksi oldalon, Trjuic használja ki a hibát, és bár Szélpál még beleér a labdába, csak a kapuba tudja segíteni.

21:04

A győzelem ugyanis biztos bennmaradást jelent Kondás Elemér csapatának: bő 15 perce maradt a Lokinak.

21:06

Máté Zsolt találata:

21:07

Könyves Norbert helyett Haraszti Zsolt jön a pályára. Cserél a Debrecen is, Kusnyír le, Garba be.

21:12

Böde tartotta meg szépen a labdát három debreceni védő gyűrűjében, majd a második hullámban érkező Baloghoz passzolt, Kosicky azonban szögletre ütötte a próbálkozást.

21:12

21:13

Megint Böde

Ezúttal saját magának alakított ki lövőhelyzetet az egykori Ferencvárosi közönség-kedvenc, de a lövése elkerülte a kaput.

21:15

Legalábbis a rendes játékidőből az Újpest-Kaposvár (5-0) és a Debrecen-Paks (1-1) meccsekből - jelen állás szerint a debreceniek esnek ki a kaposváriak mellett az NB II-be.

21:18

A Paks azonban hősiesen védekezik, minden beívelésnél van egy vendég játékos, aki menteni tud.

21:19

Ennyi ideje maradt a Lokinak, hogy gólt szerezzen, különben kiesik.

21:19

Amelyből egy már le is telt, mindjárt vége a meccsnek.

21:20

5-0-ra nyertek a lila-fehérek, ezzel nemhogy a bennmaradást kivívták, de egészen a tabella 6. helyére léptek előre.

21:20

Már a kapus Kosicky is elöl.

21:21

Szatmári lövését Szabó János a gólvonlról fejeli ki, amely a kapufáról pattan szögletre.

21:22

Micsoda dráma, Ferenci lövése a felsőlécről a gólvonalra pattan, majd mentenek a paksi védők.

21:23

Centiken múlt a bennmaradás, de a Paks megőrizte az 1-1-es döntetlent, a Debrecen kiesett.

21:25

Hihetetlen képek, a debreceni szurkolók bementek a pályára és kis híján rátámadnak saját csapatuk futballistáira.

21:27

Csillapodnak a kedélyek, a debreceni játékosok közül többen még kint szomorkodnak a pályán, többek között a viszavonuló Tőzsér Dániel is.

21:27

21:29

4 perc a hosszabbítás a találkozón.

21:30

Kollégánk ott van a Nagyerdei Stadionban, hamarosan olvashatják a helyszíni összefoglalót a DVSC drámai kieséséről. Természetesen a főszereplőket is megpróbáljuk megszólaltatni.

21:34

Vége a meccsnek, 2-0-ra nyert Diósgyőrben a Kisvárda és a következő szezonban is NB I-es marad.

21:36

Izgalmakkal teli két órán vagyunk túl, köszönjük hogy velünk tartottak. A DVSC búcsúzott az első osztálytól, miután csak 1-1-et játszottak a Paks ellen. Az Újpest 5-0-s győzelemmel, a Kisvárda 2-0-s diadallal maradt bent. További szép estét kívánunk!