A Vermont állambeli St. Albansból származó hokist - ha a közelben játszik - rendre elkísérik vermonti rajongói. Mivel Montreal egy órányi autóútra van az észak-keleti parti államtól, most is voltak vermontiak bőséggel a Molson Centre-ben, s ez még édesebbé tette a mesternégyest, s a 6-2-es philadelphiai győzelmet.
LeClair az 1990-es drafton került a Canadiens csapatához, ahol négy és fél szezont húzott le, majd 1995-ben, az idény derekán átpasszolták a Flyershez. Meglehet, ez fáj az Egyesült Államok olimpiai ezüstérmes válogatottja jobbszélsőjének, de Montrealban mindig kitesz magáért. Eddig 29 meccset játszott a Canadiens ellen, s 28 gól, valamint 15 assziszt az össztermése. Idén három meccsen ütött hat góllal vezeti a góllövőlistát, hét pontjával második a tabellán a pittsburghi Morozov mögött és a szintén philadelphiai Mark Recchi mögött, aki egy gólt és két gólpasszt termelt kedden.
Az ellenfélnél Saku Koivu betalált a hálóba, amire két éve nem volt példa. Megjegyzendő, a montreali csapatkapitánytól már az is szép lenne, ha egyáltalán él, hiszen az elmúlt szezon jelentős részében gyomorrákkal kezelték. Jose Theodore, az elmúlt év MVP-je két hazai meccsen 12 gólt engedett be, azt követően, hogy a Rangers elleni 4-1 alkalmával még remekelt. Pavel Bure jobb térdéből szeptember 26-án artroszkópos műtéttel levált porcdarabkákat távolítottak el, ám - az orvostudomány csodája - az Orosz Rakéta felépült a szeptember 9-i szezonkezdetre. Mégsem játszhatott, mert influenzás lett, majd az azt követő két meccset torokfájás miatt kellett kihagynia.
Kedden este végre bemutatkozhatott Rangers-mezben, és mindjárt ütött két, csakis reá jellemző emberelőnyös gólt, továbbá adott egy gólpasszt. Mindez elég volt ahhoz, hogy két fájó vereség után győzzön a bajnokesélyesek között emlegetett Rangers. Bure a cseh Nedveddel és az olimpiai bajnok kanadai válogatott egyik centerével, Eric Lindrosszal játszott egy sorban, de nem sokáig, mert Lindros a palánkra lökte Wade Belakot, s ezért végleg kiállították. A Dallas Stars ismét győzött, négy meccsen három győzelem és egy döntetlen a mérlege, s vezeti a tabellát. Bill Guerin, az első hét legjobbjának megválasztott szélső ezúttal nem szerzett pontot.
Eredmények
Dallas Stars - Edmonton Oilers 3-0 (1-0, 2-0, 0-0)
gól: Lehtinen 2, Boucher
New York Rangers - Toronto Maple Leafs 5-4 (0-1, 3-1, 2-2)
gól: P. Bure 2, Barnaby, Poti, Samuelsson, ill. Kaberle, Tucker, Antropov
Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers 2-6 (1-2, 1-2, 0-2)
gól: Koivu, Perreault, ill. Leclair 4, Murray, Recchi
New York Islanders - Nashville Predators 4-3 (1-2, 1-1, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
gól: Aucoin, Parrish, Scatchard, Yashin, ill. Johansson 2, Skrastins
Ottawa Senators - Phoenix Suns 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
gól: Alfredsson, Hossa, ill. Numminen
St. Louis Blues - Carolina Hurricanes 2-1 (0-1, 0-0, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
gól: Havanov, Koivisto, ill. Svoboda
Minnesota Wild - Florida Panthers 4-1 (2-0, 1-1, 1-0)
gól: Muckalt 2, Bombardir, Laaksonen, ill. Hagman
A pontlista állása:
1. Alekszej Morozov (Pittsburgh) 3 meccs (4 gól+4 gólpassz) 8 pont
2. Mark Recchi (Philadelphia) 3 (4+4) 8
3. John Leclair Philadelphia) 3 (6+1) 7
4. Mario Lemieux (Pittsburgh) 3 (4+3) 7
5. Mats Sundin (Toronto) 3 (3+4) 7
6. Darcy Tucker (Toronto) 3 (2+5) 7
Ch. Gáll András