44 pontot dobott a 21 éves tehetség az NBA-ben - videó

Ja Morant Memphis Grizzlies
MEMPHIS, TN - DECEMBER 23: Ja Morant #12 of the Memphis Grizzlies shoots a free throw against the San Antonio Spurs at FedExForum on December 23, 2020 in Memphis, Tennessee. San Antonio defeats Memphis 131-119. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Brett Carlsen/Getty Images/AFP
A San Antonio Spurs ponterős játékkal 131-119-re nyert a Memphis Grizzlies vendégeként az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának szerdai játéknapján. A játéknap legeredményesebb kosarasaként a memphisi Ja Morant 44 pontot szerzett - két lepattanó és kilenc gólpassz mellett.

Morant egyéni remeklése nem segített a hazaiakon, akik három negyedben egyenrangú partnerei voltak a Spursnek, de a második játékrész 20-36-os részeredményét nem voltak képesek ellensúlyozni.

Terry Rozier 42 pontja és csapata, a Charlotte Hornets jó második félidei játéka (70-56) sem tudta kompenzálni, hogy a második negyedben 20 ponttal elengedték a Cleveland Cavalierst, amely végül 121-114-re győzött.

Ja Morant 44 pontot dobott, csapata mégis kikapott Forrás: AFP/2020 Getty Images/Brett Carlsen

Kiegyenlített első két negyed után a Philadelphia a harmadik játékrészben leblokkolt (15-24), de még időben rendezte sorait, és végül a kiváló, 40-24-re megnyert negyedik felvonást követően 113-107-re múlta felül a Washington Wizards együttesét.

Bostonban 243 pont esett a Celtics-Bucks összecsapáson, amelyben egyetlen pont döntött a hazaiak javára. A záró negyedben nagyot hajrázó (37-21), de végül vereséget szenvedő vendégcsapatban a mezőny legeredményesebb játékosaként Jannisz Antetokunmpo 35 ponttal zárt.

Az Atlanta Hawks úgy is magabiztosan, 124-104-re nyert Chicagóban, hogy a második félidőben mindössze 41 pontra volt képes, hiszen bőven kitartott a nagyszünet előtt összehozott 83 pont.

Denverben 112-112-re állt a Nuggets-Kings összecsapás a rendes játékidőben, aztán a vendégek 12-10-re nyerték meg a ráadást. Nikola Jokic a vesztes hazai együttesben tripla duplával zárt - 29 pont, 15 lepattanó, 14 gólpassz -, de mégsem lehetett főhős, ugyanis 2.6 másodperccel a vége előtt ő veszítette el azt a labdát, amelyből indult a vendégek győzelmet érő kontraakciója. Buddy Hield a dudaszó pillanatában volt eredményes.

A szerdai játéknapra kiírt Oklahoma City Thunder-Houston Rockets mérkőzés elmaradt, mert a vendégek három játékosának koronavírustesztje pozitív lett vagy kétséges eredményt hozott,

négy pedig kontaktszemélynek számít, ezért szintén karanténba került, James Harden megsértette az egészségvédelmi és biztonsági protokollt, és vannak sérültek is a keretben. Mivel a Houstonnak nem maradt nyolc bevethető játékosa, a szabályok szerint a meccset elhalasztották.