Elvis hatalmas bevétele nem dalainak jogdíjaiból származik, ugyanis annak idején hírhedt menedzsere, Tom Parker "ezredes" potom 5 millió dollárért eladta a Király 1973 előtti összes dalának jogát az RCA lemezcégnek, amelyet azóta a Sony vásárolt fel. A Presley-utódok azonban jócskán részesülnek a különböző Elvis-relikviák, valamint a gracelandi emlékház bevételeiből.
Schultzéknak elsősorban a különböző reklámokhoz eladott Snoopy és Charlie Brown-figurák jövedelmeznek.
Ugyancsak a reklámok tartják fenn a listán 6. helyen álló Marilyn Monroe (8 millió) mítoszát és hizlalják az örökségét ápoló CMG cég bankszámláját. Ennek kedvezményezettje Anne Strasberg, Lee Strasbergnek, a híres Actor's Studio színiiskola alapítójának özvegye.
Alighanem Tolkien hátrahagyottjai sem jártak rosszul a Gyűrűk ura megfilmesítésével, és az azzal járó világméretű marketingkampánnyal.
Az első tíz közé került még, ötödikként Theodor Geisel, azaz a gyerekkönyveiről elhíresült "dr.Seuss" (18 millió), George Harrison a 7. (7 millió), 8. Irving Berlin, az Alexander,s Ragtime Band szerzője (7 millió), és ugyanennyit kapnak a 9. Bob Marley örökösei is. A 10. helyre Richard Rogers, a híres musical-szerző "futott be" (6,5 millió).
A második 10-ben is elsősorban énekesek, zenészek, zeneszerzők tolonganak, a rockból Jimi Hendrix a 12. (6 millió), Jerry García, a Grateful Dead alapítója a 17. (5), ugyanennyivel nő évente Freddie Mercury (18.) és Tupac Shakur (19.) öröksége is. De megelőzi mindegyiküket George és Ira Gershwin (6 millió), a sort pedig Frank Sinatra zárja (5 millió). Színészek közül csupán az 50-es évek ifjúsági mítosza, James Dean tudott közéjük férkőzni, a 15. helyre 5 millióval.
Tavaly is vizsgálódtak ebben a témakörben: az eladott nagylemezek, könyvek, poszterek, kislemezek milliói tették Elvist az évente összeállított lista élére akkor is, így ő volt a leggazdagabb elhunyt híresség. A rock and roll királyának házát, Gracelandet is pénzért látogatják turisták százezrei évente, így ez az összeg is hozzáadódik az előbbi tételekhez.
A képzeletbéli ezüstérmet ugyancsak Charles Schulz rajzfilmkészítő - Snoopy figurájának kitalálója - szerezte meg, 33 milliónyi eurós becsült vagyonnal, őt pedig J. R. R. Tolkien, A Gyűrűk Urá-nak alkotója követte a dobogó alsó fokán, 23 millió euróra taksált összeggel. A negyedik és ötödik helyen ismét elhunyt zenészek tűntek fel, John Lennon és George Harrison, az ő lemezeikből 2002-ben több mint kétmillió példány fogyott, írta a Plus. Mögöttük a listán a jamaicai Bob Marley volt található, épphogy csak megelőzve Marilyn Monroe amerikai színésznőt. A gazdag és híres elhunytakat felsoroló exkluzív listán feltűnik még dr. Robert Atkins neve - az ő különleges diétája tavaly 2 millió eurót hozott a konyhára.
[origo]/MTI