A pezsgő csalafinta: önmagában is csodálatos lehet, de mint egy szorgalmas teherhordó, képes vállára kapni új és új ízeket, hogy valami friss és izgalmas, eddig nem látott ital születhessen. Nagy Zoltán, a budapesti Boutiq’Bar vezetője elmondta: „a jó koktél lényege, hogy nem válik szét külön alkotóelemekre a kóstoló szájában, hanem
a házasítás során még nem ismert, sajátos ízek teremtődnek.”
Az ország egyik legnevesebb koktélbárja nem csak idehaza elismert: bártendereink számos magyarországi és nemzetközi versenyt nyertek, 2012-ben pedig a világ 50 legjobb bárja közé választotta őket a Drinks International. Az idei, szakács-világbajnokságnak számító Bocuse d’Or VIP-részlegén is ők itatták a beavatottakat – a liofilizált málnával készült shotjuk nagy sikert aratott.
A pezsgő lehet a következő divatital, így nem árt felkészülni – ebben Nagy Zoltán segített, megosztotta velünk a kedvenc pezsgőkoktéljait.
Legendás: 1915-ben alkotta meg a párizsi New York Bar mixere, Harry MacElhone. A skót férfi a szakma ikonikus figurája volt – ez a koktél az első világháború híres francia ágyújáról, a Matériel de 75mm Mle 1897-ről kapta a nevét. Talán nem véletlen: a dominánsan citrusos, de trükkösen gines ital nagyot tud ütni, ha elvetjük a sulykot. A száraz pezsgő és buborékai kiemelik az ízt; százéves recept, de ma is aktuális.
Hozzávalók:
„Nyárias koktél ez, nagyon divatos. Dél-Tirolból ered, onnan került át a receptje Ausztriába és Németországba, ahol hirtelen óriási népszerűségre tett szert. Úgy tűnik, idén Magyarországon is slágerkoktél lehet” – mondta róla a Boutiq’Bar vezetője.
Aki szereti a bodzaszörpöt, ezt is imádni fogja, hiszen olyan, mint kedvenc gyerekkori italunk felnőttekre szabott változata.
Nem túl durva, igazi délutáni-esti longdrink, ami tényleg itatja magát. Nagy Zoltán elárulta, hogy érdemes shakelni, mert akkor jönnek ki igazán az illóolajak, amiktől karakteresebbé válik a Hugo.
Hozzávalók:
Ez sem mai recept: a Bellini szülőatyja a velencei Harry’s Bar mixere, Giuseppe Cipriani volt, aki a harmincas évek végén alkotta meg a receptet. Érdekessége, hogy nevét Giovanni Bellini (1430–1516) festőművészről kapta, mert az ital színe az ő képeinek az árnyalatára emlékeztette Ciprianit.
Velencei tartózkodásuk során olyan hírességek kedvence lett, mint Ernest Hemingway, Sinclair Lewis vagy Orson Welles.
Sanszos, hogy az illusztris társasághoz mi is csatlakozunk, ha megkóstoljuk a Bellinit, amit Nagy Zoltán tört rózsaborssal bolondított meg. A bors és a barack csodálatos párost alkotnak együtt – az élményt finoman elnyújtja a pezsgő szénsava. Mire lecsengene az íz, megjelenik a bors diszkrét pikánssága, ami hosszan tart, és egy pillanatra sem válik unalmassá.
Hozzávalók:
„Egy híres bármixer mondta egyszer, hogy ha elrontunk valamit, öntsük föl passiógyümölcslével, mert az mindent finommá tesz” – hangzott el a Boutiq’Bar pultja mögül. Van benne igazság, de ez esetben szó sincs elrontásról. Ez az ital Zoltán saját receptje, nagyon csemege, gazdag ízvilággal –
azt hiszem, erre bátran mondhatjuk, hogy csajozós koktél.
Hozzávalók:
Ha a Midsummer Punch csajozós, akkor ez maga az erkölcstelenség: nem tolakodóan édes, de rendkívül gazdag ízű, sűrű állagú és sejtelmesen sokrétegű a Boutiq’Bar egyik legújabb, masszívan shakerezett koktélja. A kemény habra felhasalnak a színes dekorcukrok –
nem ajánljuk bajuszos és szakállas embereknek, mert mókásan néznek majd ki az arcszőrzetbe bújt édességgel.
Hozzávalók:
Ha eddig azt hitte, hogy a koktél egy geil, túlcukrozott és kis napernyővel giccsesített ital, próbálja ki ezeket – könnyen lehet, hogy megtalálja közöttük ön is a nyár kedvenc italát.