Az egyik olyan élelmiszer, amit nem szabad hűtőben tartani, a hagyma. Sokkal jobb, ha inkább egy hűvös helyen tárolja, mint a frigóban vagy egy zsákban, így ugyanis akár 30 nappal tovább is eláll.
Ha a hűtőben tárolja a hagymát, a keményítő gyorsabban átalakul cukorrá, így az állaga nedves és puha lesz. Biztos ön is észrevette már, hogy a hagyma szagát a körülötte lévő ételek, sőt az egész hűtő átveszi, és nem valami ínycsikladó egy hagyma ízű tortamaradékot majszolgatni.
A dilemma a felszeletelt vagy félbe vágott, megmaradt hagyma esetén áll fenn leginkább: hogyan tároljuk? Természetesen ne a hűtőszekrényben. Tegye lezárható üvegedénybe, vagy egy kisebb csavaros befőttesbe, és tegye a hűvös kamrába!
Ahogy a legtöbb gyümölcsöt, a banánt sem szerencsés a hűtőben tartani, noha nincs olyan erőteljes szaga, mint a hagymának, de szobahőmérsékleten jobban megtartja a tápanyagokat.
A banán még a pulton hagyva is tovább érhet,
a hideg lelassítja ugyan a folyamatot, de megkönnyíti a rothadást is.
A paradicsomot sem javasolják hűtőbe tenni, mert a hideg levegő leállítja az érési folyamatokat, sőt még a finom aromákat is elveszi. Nem kell félni attól, hogy megromlik, ha nem nejlon zacskóban tartja, hanem levegősen elrendezve egy kosárba,kerámia edényre teszi, vagy a pulton hagyja egy papírtörlőn.
Ha megfelelően zárják le, a méz nagyon sokáig képes elállni. Kivéve akkor, ha nem a konyhaszekrényen, hanem a hűtőben tartja, mert azzal
felgyorsítja a cukor kristályosodásának folyamatát, így a méz túl ragadós és kemény lesz.
A görögdinnye és a sárgadinnye gazdag C-vitaminban, likopinban, béta-karotinban és antioxidánsokban – ez utóbbit lebontja a hideg hőmérséklet. Pedig milyen jól tud esni a hűs dinnye egy forró nyári napon!
Noha a mézet és a banánt nem nagyon szoktuk hűtőben tárolni, a dinnyét és a paradicsomot általában igen. Könnyedén le tudja tesztelni a leírtakat például a paradicsom esetében: néhány darabot hagyjon a pulton, párat pedig tegyen a hűtőbe két-három napra, majd kóstolja meg mindkettőt. Mit tapasztalt?