A népszerű hazai portál szerint így érdemes beszerezni/előkészíteni a hozzávalókat:
Uborka
Elég, ha alaposan megmossuk, és lenyisszantjuk a végét. Más zöldségekhez hasonlóan a saláta- és kígyóuborkánál is közvetlenül a héj alatt rejtőzik a legtöbb tápanyag. A hámozatlan, hosszában félbevágott uborkát a vizes magos rész kikaparása után reszeljük szűrőbe, finoman nyomkodjuk ki, majd oszlassuk el konyhai papírtörlőn, ami néhány perc alatt felszívja a felesleges nedvességet.
Fokhagyma
Lehetőleg ne présen áttörve vagy felszeletelve használjuk fel. Jobban kibontakozik az aromája, ha a meghámozott gerezdeket fűszermozsárban nyomkodjuk szét, vagy a konyhakés lapjával roppantjuk meg. Enyhébb fokhagymaízt medvehagymával vagy snidlinggel érhetünk el.
Joghurt
A sűrű, krémes állagú eredeti görög - vagy a más országokban gyártott görög típusú - joghurt kevésbé savanykás a többi joghurtfajtához képest, és zsírtartalma elérheti a 10%-ot. Magunk is készíthetünk hasonlót bolti natúr joghurtból, ha kivonjuk belőle a víz és a savó nagy részét, vagy használhatunk helyette natúr tejszínes joghurtot is.
Fűszerek, ízesítők
Alapesetben tökéletesen elég a só, bors, de megbolondíthatjuk egy kevés Cayenne-borssal és tehetünk bele finomra aprított friss fűszernövényeket, pl. kaprot, mentát, vagy petrezselymet is.
Tipp: Görög joghurt - házilag
Béleljünk ki gézlappal vagy - öblítővel nem illatosított - tiszta konyharuhával egy tésztaszűrőt, és helyezzük egy edényre! Öntsünk bele natúr joghurtot, takarjuk le, és tegyük a hűtőbe éjszakára. Másnap keverhetünk hozzá egy kevés tejszínt, tejfölt vagy mascarponét, hogy még krémesebb legyen. A lecsepegett savót hasznosíthatjuk kelt tésztákhoz, kenyérhez, krémekhez, üdítő gyümölcsös italokhoz.Legalább 1 óra kell neki, hogy az ízek összeérjenek. Gondosan letakart tálban vagy fedeles ételes-dobozban tegyük a hűtőbe, máskülönben minden fokhagymaszagú lesz!