Az köztudott, hogy fagyasztással hosszabb ideig eltarthatók az élelmiszerek, de Dr. Chintal Patel szerint egészségügyi előnyökkel is jár, ha bizonyos élelmiszereket hidegebb hőmérsékleten tartanak. A doktornő a TikTok-csatornáján osztotta meg, hogy a kenyér fagyasztása és felmelegítése hogyan befolyásolja a keményítőt, és hogy ez hogyan hat a bélrendszerre.
Ha egy éjszakán át lefagyasztjuk a kenyeret, majd újramelegítjük vagy pirítjuk, a kenyérben lévő keményítő molekuláris szerkezete ellenállóbb keményítővé változik. Ez az a típusú keményítő, amely táplálja a bélbaktériumokat, és elősegíti az egészséges bél mikrobióm felépítését. Ez pedig csökkenti a kenyér glikémiás indexét is
– magyarázta a doktornő.
Ez a csökkenés számokban is kifejezhető, a kenyér esetében 30 % csökkenést jelent, de hasonlóan hat a hűtés a rizsre és a tésztára is. Ez pedig jót tesz minden embernek, főleg a cukorbetegeknek és a bélproblémákkal küszködőknek.
A doktornő videója hatalmas sikert aratott, a kommentekben többen megköszönték, hogy megosztotta ezt a fontos információt, azonban akadtak olyanok is, akik kételkedtem abban, amit mondott.
Korábban arról írtunk, hogy szinte minden konyhában megtalálható a hagyma és a fokhagyma, mégis kevesen vannak tisztában azzal, hogyan érdemes tárolni őket annak érdekében, hogy minél tovább megőrizzék frissességüket. A legtöbben például hűtőszekrényben tárolják abban a reményben, hogy így tovább eláll, azonban épp ellenkezőleg: hamarabb romlanak és megpenészednek. Ehelyett egy hűvös, sötét, jól szellőző helyen kell tárolni őket, és az sem mindegy, miben. A lyukasztott papírzacskók elegendő szellőzést biztosítanak a zöldségeknek, így azok tovább maradnak frissek, akár 3-6 hónapig is. A műanyag zacskók, illetve fedeles edények azonban nem alkalmasak erre a célra, mivel ezek nem szellőznek.
Arról is írtunk, hogy búcsút inthetünk a megbarnult, fonnyadt salátaleveleknek, ha követjük Nichole Keshishian szakács és influenszer tanácsát. Így akár két hétig élvezhetjük a salátánk frissességét, és elfelejthetjük az élelmiszer pazarlást. Nicole a frissen vett salátát megmosta, majd amennyire csak tudta, szárazra törli. Ezután a tetejét befedi egy papírtörlővel, hogy az esetleges nedvességet magába szívja, majd egy zárható műanyag tasakban teszi be a hűtőbe. További jó hír, hogy a remek módszer minden fajta saláta esetében alkalmazható.