A Los Angelesben élő Sherman Martin Austin letartóztatása után elismerte az ellene felhozott vádakat. Eszerint Austin 1999-től kezdve több site-ot hackelt meg, az eredeti tartalmak helyett anarchista szövegeket helyezve el. Ezzel párhuzamosan Austin saját, a www.raisethefist.com cím alatt található honlapján hasonló tartalmakat, valamint házi bombagyártásra vonatkozó recepteket helyezett el.
Az FBI január 24-én tartóztatta le a hackert, látványos razzia keretében. Austin édesanyjának házát fegyveres, golyóálló mellénybe öltözött ügynökök vették körbe, az éppen alvó fiatalt egy családtagja ébresztette fel, Austint ezután a ház elhagyására szólították fel. A hatóságok ezek után lefoglalták a házban található számítástechnikai eszközöket és politikai tartalmú könyveket. Matthew McLaughlin, az Szövetségi Nyomozóiroda los angelesi irodájának képviselője, elismerte az akciófilmekre emlékeztető rajtaütés megtörténtét, hozzátéve, hogy a razziát végrehajtó ügynököknek minden eshetőségre fel kellett készülniük. Végül is Los Angelesben vagyunk - emlékeztet a McLaughlin.
Az Egyesült Államokban a szeptember 11-i terrorcselekmények után elfogadott Patriot Act elnevezésű törvény kiszélesíti a végrehajtó hatóságok jogkörét a terroristagyanús személyek elleni vizsgálatok során. A Bush elnök által 2001. október 26-án aláírt törvény online vonatkozásai lehetővé teszik a gyanúsítottak mail-forgalmának figyelését, illetve az internetes keresőkbe írt nem kívánatos kulcsszavak felbukkanása esetén a riasztást. Az amerikai állam védelmét erősítő Patriot Act szerint az internet-szolgáltatók felhasználóik számos adatát "önkéntesen", bírósági végzés nélkül átadhatják a hatóságoknak.
Az Austin elleni akcióval kapcsolatosan az FBI képviselője hangsúlyozza, hogy az internet sokak szócsöve lehet, azonban az államiságot támadó üzenetek nem engedhetőek meg. A Google szerverei több, korábban Austin által elhelyezett szövegeket tartalmazó weboldalt indexeltek és tároltak. Az oldalakon elhelyezett szövegek az "új világrend" közeledtére emlékeztetnek, "ébredésre" és a globalizáció elleni küzdelemre szólítanak fel. Austin szerint tettei kizárólag a "társadalmi igazságtalanságok" orvoslására kívánták felhívni a figyelmet.