Elsőként szeptember 4-én nyerhetnek betekintést az érdeklődők a Windows Media Player korábban "Corona" kódnéven emlegetett 9-es verziójába. A Microsoft nevében személyesen Bill Gates ezen a napon fogja útjára bocsátani a médialejátszó első nyilvános tesztváltozatát.
Az új verzió újdonságai között fontos szerep hárul a "Szolgáltatások" feliratú programfülre, amelyre kattintva a felhasználók a Sony és a Vivendi Universal közös üzemeltetésében működő, Pressplay nevet viselő online zeneszolgáltatását próbálhatják ki egy regisztrációt követően. Noha a szoftveróriás a tesztverzió bemutatása előtt hivatalosan semmilyen részletet nem közöl az új médialejátszóról, az már bizonyos, hogy a Media Player 8-tól eltérően a 9-es változat nem csak Windows XP, hanem korábbi Windows-okon - például Windows 98-on - is működni fog. Újdonságai közé tartozik majd az ún "Auto Playlist" funkció, amely a zenefájlok automatikus csoportostását végzi el, így a felhasználó egy kattintással kiválaszthatja a 14 előre defíniált zenei stílus közül azt, amelyik éppen a legjobban illeszkedik aktuális hangulatához.
Emellett az új lejátszó a rádióadásoknál megszokotthoz hasonló módon, automatikusan össze tudja majd mosni a zenéket, így kiküszöbölve a számok közötti szünetet. Természetesen a Media Player 9-re is lehet majd bőröket, azaz skineket húzni, megváltoztatva a program kinézetét (alapból 20-féle bőrből választhatnak majd a felhasználók)
Sokak számára talán zavaró lesz, hogy a 8-as verzióhoz hasonlóan a 9-es Media Player sem teszi lehetővé alapból az audio CD-k tartalmának lementését MP3, hanem csupán WMA (Windows Media Audio) formátumban. Szerencsére MP3-ak hallgatása esetén nincs szükség semmiféle kiegészítésre, a lejátszó gond nélkül lejátssza majd azokat.
Bár az új Media Player le tudja majd játszani a video CD-ket és a DVD audio lemezeket, DVD filmek megtekintése csak külön megvásárolható DVD dekóder segítségével lesz lehetséges. Az új verzió emellett MPEG-4 állományokat sem képes lejátszani, ehelyett a Microsoft saját video és audio kodekjeit támogatja. Igaz, ezek a szoftveróriás közlése szerint streaming használat esetén azonnali lejátszást tesznek lehetővé, nem kell a felhasználónak hosszú másodperceket várnia a pufferelésre. Új funkciókkal bővülnek a lejátszó biztonsági beállítási lehetőségei, amelyeket az Internet Explorerben és az Outlook levelezőben megismert módhoz hasonlóan lehet majd konfigurálni. A felhasználók kiválaszthatják például, hogy egy adott szkriptet lefuttassanak-e, vagy sem, illetve megadhatják azt is, hogy mely internetes site-ok azonosíthassák be Media Player-üket, illetve mely oldalak férhetnek hozzá lejátszási listájukhoz.